⚡️НОВА ПОДАТКОВА НАКЛАДНА ТА ПДВ-ДЕКЛАРАЦІЯ: ЧИ СТАЛАСЯ РЕВОЛЮЦІЯ⚡️
До контролерів звернулося підприємство з проханням роз’яснити, чи матиме воно право на податковий кредит при купівлі легкового авто для переміщення керівника у господарських справах.
ДПС зауважила: до податкового кредиту відносять суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів та послуг (пп. «а» п. 198.1 Податкового кодексу України; ПК). Податковий кредит звітного періоду визначають виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг (п. 198.3 ПК). Він складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку, зокрема, у зв'язку з придбанням/виготовленням товарів, наданням послуг, придбанням основних засобів (ОЗ). Податковий кредит нараховують незалежно від того, чи такі товари/послуги та ОЗ почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
Підстава для нарахування податкового кредиту — податкова накладна (ПН), складена і зареєстрована в ЄРПН платником податку - продавцем, який здійснює операції з постачання товарів/послуг (п. 201.10 ПК).
Тому, підприємство має право на віднесення сум податку до складу податкового кредиту на підставі складеної та зареєстрованої в ЄРПН продавцем - платником податку ПН (за умови дотримання інших правил формування податкового кредиту, визначених ПК).
При цьому якщо придбаний легковий автомобіль буде використовуватись повністю або частково в негосподарській діяльності чи в неоподатковуваних операціях, має те нарахувати податкові зобов'язання, скласти зведену ПН та зареєструвати її у ЄРПН (п. 198.5 або п. 199.1 ПК).