⚡️ ЯК ФОП ВЕСТИ ОБЛІК ТОВАРНИХ ЗАПАСІВ У 2022 РОЦІ
З 2022 року більшість ФОПів мають застосовувати РРО. Ця новина обросла чутками, що одразу спричинили фурор: працюєш з РРО — обов’язково веди товарний облік. Як підприємцям працювати за таких умов — підкаже наш експерт.
✍ Кому з ФОПів «світить» товарний облік
З 1 січня 2022 року використання РРО/ПРРО не обов’язкове для ФОПі-єдинників:
- 1 групи;
- 2—4 груп, яким відповідно до постанови КМУ від 23.08.2000 № 1336 дозволили замість РРО/ПРРО використовувати розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій (РК та КОРО).
Цією постановою встановили, що з 1 січня 2022 року при продажу товарів (крім підакцизних) на території села ФОП дозволили не використовувати РРО/ПРРО (за умови використання РК та КОРО) якщо:
- річний обсяг розрахункових операцій не перевищує 167 МЗП (у 2022 році — 1,09 млн грн) на один структурний (відокремлений) підрозділ;
- така торгівлю не здійснюєте в одному торговельному об’єкті, де також продаєте підакцизні товари;
- не здійснюєте дистанційну торгівля, в тому числі через мережу Інтернет;
- сільські ради та ради об’єднаних територіальних громад не прийняли рішення про обов’язкове застосування РРО/ПРРО на території відповідних громад.
Водночас скасували можливість не використовувати РК та КОРО при наданні послуг хімчистки, страхування та наданні туристичних та екскурсійних послуг.
Для єдинників 1 групи обов’язок вести облік товарних запасів не запровадили.
У всіх інших випадках для єдинників 2—4 групи застосування РРО/ПРРО з 1 січня 2022 року стає обов'язковим.