⚡️ РРО-2022: як працювати без помилок і штрафів
Суб’єкти господарювання зобов’язанні:
- розробити та затвердити порядок оприбуткування готівки в касі та порядок розрахунку ліміту каси з урахуванням норм Положення про ведення касових операцій, затвердженого постановою НБУ від 29.12.2017 № 148 (далі — Положення № 148);
- проводити операції з готівкою відповідно до вимог цієї Постанови.
Керівники суб’єктів господарювання несуть відповідальність:
- за дотриманням порядку ведення операцій з готівкою;
- за встановлення ліміту каси;
- за достовірність відповідних показників, зазначених у розрахунку встановлення ліміту залишку готівки в касі.
Осіб, винних в порушенні порядку ведення операцій з готівкою, контролери притягують до відповідальності в установленому законодавством України порядку.
Так, за здавання виторгу торговельними підприємствами всіх форм власності, що здійснюють реалізацію товарів за готівку, з порушенням термінів, установлених правилами розрахунків і ведення касових операцій, штраф на осіб, відповідальних за здавання виторгу, становить від 17 до 88 нмдг (289—1496 грн).
За ті самі дії, вчинені особою повторно протягом року, штраф вже становить від 43 до 175 нмгд (731—2975 грн) (ст. 164-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення; далі — КпАП).
Отже, за порушення термінів здавання готівкової виручки торговельними підприємствами всіх форм власності, установлених Положенням № 148, яке призводить до перевищення встановлених лімітів в касах, до посадових осіб, відповідальних за здавання виручки, застосують адмінштраф за статтею 164-4 КпАП.