У яких випадках не потрібно подавати форму № 20-ОПП

Податківці навели випадки, за яких госпсуб’єкти не подають повідомлення № 20-ОПП

У яких випадках не потрібно подавати форму №20-ОПП 

Банк проведень: облік штрафів, пені, неустойки

Порядок обліку платників податків і зборів затвердив Мінфін від 09.12.2011 № 1588 (далі — Порядок). Порядок подання Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (даліповідомлення № 20-ОПП), встановлений розділом VIII Порядку.

У повідомленні № 20-ОПП надають інформацію про всі об’єкти оподаткування, що є власними, орендованими або переданими в оренду (п. 8.4 розд. VIIІ Порядку).

Будь-який госпсуб’єкт, незалежно від форми ведення підприємницької діяльності, зобов’язаний подати до податкової за основним місцем обліку повідомлення № 20-ОПП з інформацією щодо фактичної адреси провадження підприємницької діяльності як про об’єкт оподаткування.

За надання повідомлень № 20-ОПП застосовують принцип укрупнення інформації, яку надають про об’єкт оподаткування. Наприклад, якщо подають інформацію про об’єкти оподаткування — офіс, склад, склад-магазин, розташовані в одному офісному центрі за одною адресою, достатньо надати інформацію за одним із типів об’єктів оподаткування. Тобто, зазначають у найменуванні: офіс, склад, склад-магазин.

Принцип укрупнення інформації не застосовують під час надання інформації про об’єкти рухомого та нерухомого майна, які підлягають реєстрації у відповідному держоргані з отриманням відповідного реєстраційного номера. Наприклад, у повідомленні № 20-ОПП надають інформацію і про земельну ділянку, і про об’єкт нежитлової нерухомості, що розташований на такій земельній ділянці.

Інформацію про однотипні (за видом, використанням, станом та видом права власності) автомобільні транспортні засоби, які не є пунктами пересувної роздрібної торгівлі, громадського харчування або послуг, інших ніж пасажирські та вантажні перевезення, подають у повідомленні № 20-ОПП як узагальнену з типом об’єкта оподаткування «автомобільні транспортні засоби» та зазначенням кількості таких транспортних засобів в графі «Реєстраційний номер об’єкта оподаткування».

Таким чином, принцип укрупнення інформації про об’єкти оподаткування передбачає групування об’єктів оподаткування за ознакою їх однотипності. Тож, наприклад, відомості про основні засоби, призначені для ведення госпдіяльності та фізично розміщені у приміщеннях платника (офіси, склади, гаражі, магазини, місця зберігання тощо), про які вже повідомили органи контролю як про об’єкт оподаткування, можна не зазначати у повідомленні № 20-ОПП.

За інформацією ДПС у Львівській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Клуб білого бізнесу: які переваги статусу учасника

Розглянемо, як функціонує Клуб білого бізнесу. Особливу увагу приділимо перевагам, ризикам та зобов’язанням учасників. Проаналізуємо причини, через які частину підприємств у переліку приховують
1512

Форма 20-ОПП: актуальний зразок і порядок заповнення

Існує спеціальна обов’язкова заява про об’єкти, які є джерелом доходу платника податку, або такі, що пов’язані з оподаткуванням, наприклад легкові автомобілі, земельні ділянки, а також кіоски, магазини та інші торговельні точки тощо. Це так звана форма 20-ОПП. Коли її подавати, які наслідки за неподання, невірну чи помилкову інформацію в ній, як її слід заповнювати та коли оновлювати, – у консультації експерта на конкретних зразках для різних ситуацій
361761

Календар бухгалтера на лютий 2025

2025-й рік розпочинає свій другий місяць. Аби він не був найлютішим через неподані звіти й несплачені податки, варто проглянути виробничий календар на лютий 2025 та податковий календар 2025
41538

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді