Обережно! Шахрайська схема «відшкодування ПДВ»

Податківці попереджають про шахрайську схему, яка пропонує громадянам України оформити «відшкодування ПДВ» на їх банківські рахунки із виплатою десятків тисяч гривень.

Обережно! Шахрайська схема «відшкодування ПДВ»⚡️НОВА ПОДАТКОВА НАКЛАДНА ТА ПДВ-ДЕКЛАРАЦІЯ: ЧИ СТАЛАСЯ РЕВОЛЮЦІЯ⚡️

Автори шахрайської схеми створили сторінку в соцмережі Facebook. На сторінці вони розповсюджують відеозапис щодо відшкодування громадянам України ПДВ на їх банківські рахунки із посиланням на ДПС.

Також, шахраї створили інтернет-сторінку неіснуючого державного органу – Єдиний Компенсаційний Центр Повернення Невиплачених Грошових Коштів. Тут громадянам пропонують ввести свою e-mail адресу та останні 6 цифр банківської картки та перевірити доступну суму компенсації. Через це посилання шахраї зв’язуються із громадянами і шахрайським шляхом дізнаються повні реквізити банківських карток громадян.

Податківці наголошують, що не мають жодного відношення до вказаних інтернет-сторінок та закликають звертатись до ДПС стосовно роз’яснення питань, які відносяться до їх компетенції.

Уникайте використання будь-яких невідомих інтернет-посилань, а у разі нанесення шкоди – негайно звертайтесь до правоохоронців.

ДПС нагадує, що право отримати відшкодування ПДВ має виключно той платник ПДВ, який задекларував суму від’ємного значення податку в податковій декларації, здійснив відповідний розрахунок суми відшкодування (подав додаток Д3) та подав до ДПС відповідну заяву про повернення суми бюджетного відшкодування (додаток Д4).

До дати реєстрації особи платником ПДВ право на декларування та відповідно отримання відшкодування суми податку з Державного бюджету України у такої особи немає.

За інформацією ГУ ДПС у Харківській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240842

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103668

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14071

Плата за землю 2025: ставки, пільги, розрахунок

Плата за землю стосується всіх, хто має зареєстровану на себе земельну ділянку чи орендує її у держави або місцевої громади. Звільнення від сплат цього податку чутливе до нюансів господарського використання землі. Про те, як нараховується земельний податок з фізосіб у 2025 році, у т.ч. й щодо тимчасово окупованих земель та територій бойових дій, — в огляді
113528

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді