Нюанси подання Декларації платника єдиного податку ІV групи та уточнюючого Додатка 3 з МПЗ до неї

Юрособи, які самостійно відмовились, або яким ДПС не підтвердила статус єдинника ІV групи, можуть подати уточнюючий Додаток 3 до Декларації на 2023 рік

image66

Лист ДПС від 11.03.2024 № 6680/7/99-00-03-03-07

Податкову декларацію платника єдиного податку четвертої групи затвердив Мінфін наказом від 19.06.2015 № 578 (далі — Декларація).

Додаток 3 до Декларації з розрахунком МПЗ за 2022 рік подають сільськогосподарські товаровиробники у складі Декларації на 2023 рік. Додаток 3 з розрахунком МПЗ за 2023 рік подають у складі Декларації на 2024 рік.

Разом з тим, якщо сільськогосподарські товаровиробники самостійно відмовляються від статусу платника єдиного податку четвертої групи на 2024 рік (переходять на сплату інших податків і зборів) або податкові органи не підтверджують статус єдинника четвертої групи, то вони зобов’язані визначити МПЗ за 2023 рік.

Тож, у платників, які в 2023 році подавали Декларації, у зв’язку з втратою (самостійною відмовою) статусу єдинника четвертої групи на 2024 рік виникає обов’язок задекларувати МПЗ за 2023 рік.

На сьогодні ДПС доопрацювала програмне забезпечення, яке надає можливість таким платникам при подачі Декларації сформувати Додаток 3 за два попередніх податкових періоди.

Враховуючи особливості декларування єдиного податку четвертої групи щодо подання Декларації на поточний рік, в якому визначають податкове зобов’язання з єдиного податку на поточний рік, а подання Додатку 3 (з розрахунком МПЗ) здійснюється за попередній рік відносно поточного, то податківці рекомендують платникам, які самостійно відмовилися від статусу, або платникам, яким не підтвердили статус платника ДПС, задекларувати МПЗ шляхом подання уточнюючого Додатку 3 до Декларації на 2023 рік.

Нагадуємо, що тимчасово, на період з 01.08.2023 до припинення або скасування воєнного стану на території України, у разі самостійного виправлення платником помилок, що призвели до заниження податкового зобов'язання, такого платника звільняють від нарахування та сплати штрафних санкцій, передбачених пунктом 50.1 Податкового кодексу України (ПК), та пені (пп. 69.38 п.69 підрозд. 10 розд. ХХ ПК).


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік весняно-польових робіт

Аби виконати весняно-польові роботи вчасно та якісно, треба підготувати техніку, придбати посівний матеріал і доб¬рива, організувати персонал. Тримайте добірку прикладів, які допоможуть облікувати витрати на посівну кампанію
3399

Як агропідприємству оминути штрафів від Держпраці у 2025 році

У період дії воєнного стану інспектори Держпраці можуть завітати для перевірки лише в особливій ситуації. Підстави для такого раптового візиту обмежені, як і питання для перевірки. Експерт нагадує випадки, коли Держпраці може провести позапланову перевірку, і розміри трудових штрафів у 2025 році
862

Документи для посівної кампанії

Посівна кампанія 2025 стартувала. У статті — добірка первинних документів, які мають скласти аграрії, аби облікувати витрати на весняно-польові роботи, а також зразки їх оформлення з коментарями експерта. Скачайте потрібний!
3382

Аграрні ноти: як аграріям залучати гроші для бізнесу

Новий механізм залучення коштів для аграрних підприємств депутати запровадили Законом про аграрні ноти, що набрав чинності з 01.01.2025. Підкажемо, які відносини регулює новий документ, а також яким бізнесам цей інструмент може бути цікавий і вигідний
1385

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді