⚡️Закон № 1914: нові підстави для земподатку та індексація НГО земель
Базою оподаткування платою за землю є:
- нормативна грошова оцінка земельної ділянки (далі — НГО) з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого розділом XIІ Податкового кодексу України (ПК) (пп. 271.1.1 ПК);
- площа земельної ділянки, НГО якої не проведено (пп. 271.1.2 ПК).
База оподаткування по земельних частках (паях) визначається згідно із даними земельних ділянок, на які фізичні особи мають право як власники земельних часток (паїв), з урахуванням підпунктів 271.1.1 та 271.1. ПК.
Для визначення розміру податку та орендної плати використовують НГО земельних ділянок, у тому числі право на які фізичні особи мають як власники земельних часток (паїв), з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до законодавства.
Пунктом 289.2 ПК встановлено, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації НГО земель (Кі), на який індексуюється НГО земель і земельних ділянок, у тому числі право на які фізичні особи мають як власники земельних часток (паїв), на 01 січня поточного року, що визначається за формулою:
Кi = І:100,
де І - індекс споживчих цін за попередній рік.
У разі якщо індекс споживчих цін перевищує 115%, такий індекс застосовують із значенням 115.
Коефіцієнт індексації НГО земель застосовують кумулятивно залежно від дати проведення НГО земель, зазначеної в техдокументації з НГО земель та земельних ділянок.
За інформацією Центрального МУ ДПС по роботі з ВПП
МПЗ зачепило як єдинників, так і загальносистемників. Дісталося і фізособам, і юрособам. Розберімося, чи доведеться аграріям платити більше податків.