⚡️Облікова політика аграрного підприємства в 2022 році
Чому виникла така потреба? З 01.01.2022 року запрацювала стаття 2971 Податкового кодексу щодо визначення загального мінімального податкового зобов’язання платників єдиного податку. За нею платники єдиного податку – власники, орендарі, користувачі на інших умовах (у тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, а також голови сімейних фермерських господарств, у тому числі щодо земельних ділянок, що належать членам такого сімейного фермерського господарства та використовуються таким сімейним фермерським господарством, зобов’язані подавати додаток з розрахунком загального мінімального податкового зобов’язання у складі податкової декларації за податковий (звітний) рік.
Наразі суб’єкти господарювання – платники єдиного податку, на яких поширюються вищезазначені вимоги, не мають можливості реалізувати обов’язки щодо звітування. Оскільки чинні форми не містять відповідних додатків.
Якщо документ затвердять та опублікують у І кварталі 2022 року, то звітувати за оновленими формами декларацій фізособи та юрособи-єдинники третьої групи будуть за періоди з ІІ кварталу 2022 року, а єдинники другої та четвертої – за 2023 рік. Це якщо керуватись правилом п. 46.6 ПК. Однак ймовірно податківці будуть рекомендувати подавати її раніше.
МПЗ зачепило як єдинників, так і загальносистемників. Дісталося і фізособам, і юрособам. Розберімося, чи доведеться аграріям платити більше податків.