Заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар Ігор Кузін зазначив, що тестування на COVID-19 варто робити у разі будь-яких симптомів вірусного захворювання. Тобто кашель, нежить, біль у горлі, температура — це вже підстава для того, щоб зробити тест на коронавірус. Направлення на безоплатне тестування можна отримати у сімейного лікаря.

✍ Нарахування лікарняних у 2022 році: готові приклади
Якщо маєте симптоми вірусного захворювання чи коронавірусу, то для встановлення діагнозу «COVID-19» достатньо і результату експрес-тесту на антиген. Коли результат експрес-тестування виявився позитивним, то підтверджувати його ПЛР-тестом не потрібно.
Водночас, якщо маєте симптоми вірусного захворювання, а результат експрес-тесту на антиген негативний, то можете додатково протестуватись методом ПЛР.
Самоізоляція людини, у якої підтвердили COVID-19, має тривати щонайменше 10 днів. Якщо з 10 дня після появи симптомів протягом трьох днів симптоми відсутні, то самоізоляцію можна завершувати.
Якщо не маєте симптомів хвороби, а результат тестування виявився позитивним, то самоізоляцію варто завершувати із дотриманням тієї ж норми: якщо від 10 дня протягом трьох днів відсутні симптоми.
Якщо ж вирішили раніше зробити ПЛР-тест і його результат виявився негативним, то самоізоляцію також можна завершувати. Але пам’ятайте, що таке тестування не можна проходити раніше, ніж через 10 днів від дати проведення першого тесту.
Після завершення терміну самоізоляції додатково робити тест на COVID-19 не потрібно. Але за умови, що всі терміни самоізоляції дотримали.
За інформацією МОЗ
Маємо рішення для понад 30 проблемних випадків, з якими уже стикнулися ваші колеги під час роботи з е-лікарняними. Консультацію постійно доповнюємо новими відповідями на запитання бухгалтерів. Тож, безсумнівно, у ній знайдете рішення і для своєї робочої ситуації.
Мінімальна зарплата на весь 2025 рік визначена у розмірі 8000 грн на місяць та 48 грн на годину. На що впливає мінімальна зарплата у 2025 році, зокрема податки, ЄСВ, розрахунок лікарняних і декретних, «трудові» штрафи — в огляді
Війна триває, тому воєнний стан продовжують до 6 серпня 2025 року. Разом з ним триватиме й мобілізація. Про особливості в роботі, які очікують на бухгалтера через продовження воєнного стану і мобілізації, ― в коментарі експерта
Які товари потрапляють під оподаткування акцизом у 2025 році, про підакцизні товари та непідакцизні операції – у цьому огляді. Також про максимальні і мінімальні ціни на підакцизні товари в Україні, проблеми ідентифікації підакцизних товарів, штрафи за продаж підакцизних товарів неповнолітнім, ліцензування підакцизних товарів
Штучний інтелект (ШІ), зокрема його чат-бот ChatGPT, впевнено проникає у наше професійне життя. Не виняток — і бухгалтерія. Безперечно, є спокуса делегувати свої рутинні завдання комусь, хто може безвідмовно і точно провести розрахунки, без помилок заповнити і вчасно подати податкові звіти і декларації. Проте, чи безпечно це? Адже сам ШІ застерігає, що може помилятися і всю важливу інформацію потрібно перевіряти. Та й сумнівно, що податкова не випише штраф, бо «помилився ШІ, а не я». Розбираємо, яку частину своєї роботи бухгалтер може доручити штучному інтелекту, а яку — не варто
Розв’яжемо кейс: як оподаткувати ПДВ компенсацію комунальних витрат від орендаря або підрядника. Знатимете, чи буде право на податковий кредит, які ПДВ-зобов’язання матиме ЗОЗ та що записати в податкових накладних