Заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар Ігор Кузін зазначив, що тестування на COVID-19 варто робити у разі будь-яких симптомів вірусного захворювання. Тобто кашель, нежить, біль у горлі, температура — це вже підстава для того, щоб зробити тест на коронавірус. Направлення на безоплатне тестування можна отримати у сімейного лікаря.
✍ Нарахування лікарняних у 2022 році: готові приклади
Якщо маєте симптоми вірусного захворювання чи коронавірусу, то для встановлення діагнозу «COVID-19» достатньо і результату експрес-тесту на антиген. Коли результат експрес-тестування виявився позитивним, то підтверджувати його ПЛР-тестом не потрібно.
Водночас, якщо маєте симптоми вірусного захворювання, а результат експрес-тесту на антиген негативний, то можете додатково протестуватись методом ПЛР.
Самоізоляція людини, у якої підтвердили COVID-19, має тривати щонайменше 10 днів. Якщо з 10 дня після появи симптомів протягом трьох днів симптоми відсутні, то самоізоляцію можна завершувати.
Якщо не маєте симптомів хвороби, а результат тестування виявився позитивним, то самоізоляцію варто завершувати із дотриманням тієї ж норми: якщо від 10 дня протягом трьох днів відсутні симптоми.
Якщо ж вирішили раніше зробити ПЛР-тест і його результат виявився негативним, то самоізоляцію також можна завершувати. Але пам’ятайте, що таке тестування не можна проходити раніше, ніж через 10 днів від дати проведення першого тесту.
Після завершення терміну самоізоляції додатково робити тест на COVID-19 не потрібно. Але за умови, що всі терміни самоізоляції дотримали.
За інформацією МОЗ
Маємо рішення для понад 30 проблемних випадків, з якими уже стикнулися ваші колеги під час роботи з е-лікарняними. Консультацію постійно доповнюємо новими відповідями на запитання бухгалтерів. Тож, безсумнівно, у ній знайдете рішення і для своєї робочої ситуації.
У статті знайдете календар робочого часу 2025 для 5-денки та 6-денки та іншу доречну інформацію для планування часу, наприклад, про облік робочого час в реаліях воєнного часу
У статті все про святкові та неробочі дні у 2024 році + календар на 2024 рік
Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
Прожитковий мінімум — це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів. Його використовують також і в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді