⚡ ЗВІТНІСТЬ З ПДФО ТА ЄСВ: ПРИКЛАДИ, ЗРАЗКИ, ПОЯСНЕННЯ ⚡
У разі одержання відомостей із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (далі — ЄДР) про рішення щодо припинення юридичної особи контролюючі органи розпочинають та проводять процедури, передбачені:
- Податковим кодексом України;
- Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (далі — Закон № 2464);
- розділом ХІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588;
- розділом IV Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 24.11.2014 № 1162.
Зокрема, статтею 5 Закону № 2464 встановили право органів ДПС на проведення перевірки платника щодо правильності нарахування та сплати ЄСВ.
За результатами проведення відповідних заходів у зв’язку з ліквідацією або реорганізацією платника податків, до завершення строку для заявлення кредиторами своїх вимог ДПС направляє до ЄДР відомості:
- про відсутність (наявність) заборгованості із сплати податків і зборів, відсутність (наявність) заборгованості із сплати ЄСВ
або
- про узгодження плану реорганізації юридичної особи — у разі наявності податкового боргу при реорганізації юридичної особи.
Після отримання із ЄДР відомостей про державну реєстрацію припинення юридичної особи, що припинилась в результаті перетворення, та державну реєстрація новоутвореної юридичної особи, за результатами опрацювання таких відомостей до інформаційної системи ДПС вносять дані про зазначені реєстраційні дії без зміни податкового номеру (код ЄДРПОУ) юридичної особи, закриття інтегрованої картки платника та визначення дати зняття з обліку. Водночас, змінюють організаційно-правову форму юридичної особи, її найменування та інші дані, які були змінені щодо новоутвореної юридичної особи.
За інформацією Центрального МУ ДПС по роботі з ВПП
Несплата податків у встановлені строки спричиняє податковий борг. Погасити цей борг можна за рахунок будь-яких власних коштів платника, а також сум надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів та майна, яке належить боржникові.