Як отримати 6500 грн за програмою «єПідтримка»: відповіді Мінекономіки на найпоширеніші запитання

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Мінекономіки надало відповіді на найпоширеніші запитання громадян про те, як отримати 6500 грн за державною програмою «єПідтримка»

Яка мета оновленої програми «єПідтримка»?

Підтримка застрахованих осіб, які втратили дохід на території областей України, які найбільше постраждалих від проведення бойових дій.

Хто може отримати допомогу та які умови участі у програмі?

Допомогу можуть отримати офіційно працевлаштовані застраховані особи, фізособи-підприємці (ФОПи), страхувальники яких одночасно відповідають таким ознакам:

· перебувають на обліку як платники ЄСВ в окремих адміністративно-територіальних одиницях за переліком, затвердженим розпорядженням КМУ від 06.03.2022 № 204-р;

· подали в установленому законом порядку податкову звітність за IV квартал 2021 року або річну звітність за 2021 рік;

· не є бюджетними установами, фондами загальнообов’язкового державного страхування.

Який розмір державної допомоги в межах програми «єПідтримка»?

Розмір допомоги становить 6500 грн.

Чи оподатковують кошти, отримані за програмою «єПідтримка»?

Ні, допомогу 6500 грн, що отримали за програмою «єПідтримка», не оподатковують.

Мешканці яких областей можуть отримати допомогу?

Перелік адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надають допомогу застрахованим особам за програмою «єПідтримка»:

· Волинська область,

· Дніпропетровська область,

· Донецька область,

· Житомирська область,

· Запорізька область,

· Київська область,

· м. Київ,

· Луганська область,

· Миколаївська область,

· Одеська область,

· Сумська область,

· Харківська область,

· Херсонська область,

· Чернігівська область.

Це не остаточний перелік, він може оновлюватися.

Скільки разів можна отримати допомогу за програмою «єПідтримка»? Чи можна подати заяву декілька разів?

Допомогу надають за бажанням одноразово у розмірі 6500 грн.

Не включають до Реєстру отримувачів допомоги осіб, які повторно мають намір скористатися послугою «єПідтримка», щодо яких відсутня інформація про незарахування допомоги за попередньою спробою. Ці вимоги не поширюють на осіб, які отримали допомогу в розмірі 1000 грн і подали заяву на отримання допомоги у розмірі 6500 грн.

Який алгоритм подання заяви на отримання коштів?

1. Встановіть мобільний додаток «Дія», пройдіть електронну ідентифікацію та автентифікацію.

2. Оберіть у мобільному додатку «Дія» послугу «єПідтримка».

3. Відкрийте рахунок «єПідтримка» в одному з банків-партнерів, використайте вже наявний рахунок «єПідтримки» або перевірте номер рахунку за стандартом IBAN, інформацію про який надав банк та який наявний у мобільному додатку «Дія».

4. Подайте запит, у якому зазначте:

· прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);

· дату народження;

· реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (за наявності);

· номер банківського рахунку отримувача допомоги (за стандартом IBAN).

Після успішного подання запиту вам автоматично надійде повідомлення через додаток «Дія» про результати обробки інформації для отримання допомоги.

Очікуйте зарахування коштів.

Чи можна відкрити декілька рахунків?

З метою уникнення плутанини з рахунками та проблем із зарахуванням коштів рекомендуємо відкрити один рахунок лише в одному банку.

ВАЖЛИВО! Не підлягають включенню до Реєстру отримувачів допомоги особи, які повторно мають намір скористатися послугою «єПідтримка», щодо яких відсутня інформація про незарахування допомоги за попередньою спробою. Ці вимоги не поширюються на отримувачів допомоги, які отримали допомогу в розмірі 1000 грн та подали заяву на отримання допомоги в розмірі 6500 грн.

Що робити, якщо отримали відмову у поданні запиту?

Під час формування Реєстру отримувачів допомоги використовують відомості, які надав ПФУ, з урахуванням інформації, що надала ДПС. Щоб оперативно з’ясувати причин відмови у поданні запиту, зверніться до ПФУ.

На що можна використати отриману допомогу?

Цілі використання отриманих коштів не обмежені.

Чи є додаткові системи захисту додатку «Дія», щоб кошти не могли списати зловмисники?

Фінансові операції проводитимуть банки-партнери, які мають надійні системи захисту платежів.

Чи справляють комісію за відкриття та обслуговування рахунків для отримання допомоги?

Послуги банку, пов’язані з відкриттям, закриттям та обслуговуванням поточного рахунку, а також емісії та обслуговування платіжних карток отримувача допомоги надають безоплатно.

Як отримати пластикову банківську картку?

Пластикові картки видають винятково за ініціативи та наявних можливостей банків (без участі та впливу держави).

Чи можна зняти кошти з рахунку готівкою або перерахувати на інший рахунок?

Так.

В яких банках можна відкрити рахунок, щоб отримати кошти?

До програми вже долучилося 12 банків-партнерів: Приватбанк, Монобанк, Ощадбанк, А-банк, Альфа-банк, ПУМБ, УКРГАЗБАНК, Райффайзен Банк, izibank, Банк Восток, Ідея банк, Правексбанк

За інформацією Мінекономіки

Шановні бухгалтери, редакція «Головбух» працює для вас. Відновили випуск електронних журналів, відповідаємо на запитання ваших колег, готуємо матеріали, які допоможуть економіці нашої країни та всім, хто працює в умовах військового стану. Передплачуйте е-журнал «Головбух» в інтернет-магазині. Підтримуймо економіку України разом! Будьмо на зв’язку щодня.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Навчальний тренажер для бухгалтера: перевірте себе

Хочете підвищити свої бухгалтерські навички та бути впевненими у своїй професійній майстерності? Перевірте себе за допомогою навчальних тестів для бухгалтерів. Незалежно від того, чи ви тільки починаєте свій шлях у бухгалтерії, чи вже маєте багаторічний досвід, наш тренажер допоможе вам освіжити знання та виявити свої слабкі місця. Спробуйте прямо зараз — і переконайтеся, що ви готові до будь-яких викликів
4129

Дебіторська заборгованість: як нею керувати

Довіряй, але перевіряй. Ця приказка відображає суть обліку дебіторської заборгованості, яку треба не тільки визнати, але й контролювати на кожну дату балансу щодо можливості бути сплаченою. Визнання та списання дебіторської заборгованості, її розкриття у фінансовій звітності — у консультації
114355

Продовження воєнного стану і мобілізації: що треба знати бухгалтеру

Війна триває, тому воєнний стан продовжують до 6 серпня 2025 року. Разом з ним триватиме й мобілізація. Про особливості в роботі, які очікують на бухгалтера через продовження воєнного стану і мобілізації, ― в коментарі експерта
8296

Штучний інтелект в роботі бухгалтера: так, ні чи можливо

Штучний інтелект (ШІ), зокрема його чат-бот ChatGPT, впевнено проникає у наше професійне життя. Не виняток — і бухгалтерія. Безперечно, є спокуса делегувати свої рутинні завдання комусь, хто може безвідмовно і точно провести розрахунки, без помилок заповнити і вчасно подати податкові звіти і декларації. Проте, чи безпечно це? Адже сам ШІ застерігає, що може помилятися і всю важливу інформацію потрібно перевіряти. Та й сумнівно, що податкова не випише штраф, бо «помилився ШІ, а не я». Розбираємо, яку частину своєї роботи бухгалтер може доручити штучному інтелекту, а яку — не варто
226

Облікова ставка НБУ 2025

Облікова ставка НБУ — монетарний інструмент, за яким НБУ встановлює для суб'єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених та розміщених грошових ресурсів. Із 18.04.2025 розмір облікової ставки НБУ залишився на рівні 15,5% річних
65031

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді