Як відповісти на запит податківців: сім порад від Головбух Агро
Єдинники четвертої групи самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 01.01 і не пізніше 20.02 поточного року подають ДПС за місцезнаходженням платника та місцем розташування земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік (пп. 295.9.1 Податкового кодексу України; далі — ПК).
Податкову декларацію платника єдиного податку четвертої групи затвердив Мінфін наказом від 19.06.2015 № 578 (далі — Декларація).
Єдинники четвертої групи сплачують податок щоквартально упродовж 30 к. дн., що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, у таких розмірах:
- у I кварталі — 10%;
- у II кварталі — 10%;
- у III кварталі — 50%;
- у IV кварталі — 30% (пп. 295.9.2 ПК).
Єдинники четвертої групи можуть самостійно перейти на застосування ставки єдиного податку (далі — ЄП), визначеної для платників ЄП іншої групи, або відмовитися від спрощеної системи оподаткування через перехід на сплату інших податків і зборів, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, в якому подали відповідну заяву, за умови сплати податку за поточний рік у розмірі, що розраховують виходячи з 25% річної суми податку за кожний квартал, упродовж якого платник перебував на четвертій групі платників ЄП (пп. 298.8.7 ПК).
За умови дотримання єдинником вимог для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату ЄП, встановленого для інших груп платників ЄП. Для цього подає заяву до ДПС не пізніше ніж за 15 к. дн. до початку наступного кварталу (пп. 298.1.5 ПК).
Заяву про застосування спрощеної системи оподаткування затвердив Мінфін наказом від 16.07.2019 № 308.
Тож, для зменшення податкових зобов’язань, платник ЄП у разі зміни групи з четвертої на третю має подати уточнюючу Декларацію. При цьому ЄП розраховує виходячи з 25% річної суми податку за кожний квартал, упродовж якого перебував на четвертій групі та зменшує до нуля податкові зобов’язання за квартал, починаючи з якого його вважають платником ЄП третьої групи.
За інформацією ДПС у Дніпропетровській області
З наступного року має запрацювати новий фінансовий інструмент для кредитування сільгоспвиробників — аграрні ноти. Пояснимо, у чому відмінність між аграрними нотами та аграрними розписками, а також хто з аграріїв і в яких випадках може їх застосовувати