Алгоритм дій суб’єктів господарювання при поверненні товарів (послуг) визначили Порядком реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовують для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), що його затвердив Мінфін наказом від 14.06.2016 № 547 (далі — Порядок № 547).
Реєстрацію продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів через РРО проводять одночасно з розрахунковою операцією (п. 5 розділу III Порядку № 547). Розрахунковий документ на повну суму проведеної операції, створений у паперовій та/або електронній формі, надають особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї. Розрахункову операцію вважають проведеною через РРО, якщо дані про її обсяги введені в режимі реєстрації.
Реєстрацію видачі коштів у разі повернення товару (відмови від послуги, прийняття цінностей під заставу, виплати виграшів у державні лотереї та в інших випадках) або скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку здійснюють шляхом реєстрації від’ємної суми (п. 7 глави III Порядку 547).
При цьому заборонена реєстрація через РРО від’ємних сум з використанням операції «сторно».
Госпсуб’єкт може провести через РРО операцію повернення коштів за отриманий товар (надану послугу), якщо розрахунок здійснювався через інший класичний РРО, за умови:
- ідентифікації попередньо створеного розрахункового документа;
- проведення реєстрації від’ємного значення на суму повернення товару.
В інших випадках така можливість відсутня.
За інформацією ДПС у Житомирській області
Найпоширеніші проблеми мають підприємства, що користуються електрогенераторами. Коли потрібна ліцензія на зберігання пального? Чи сплачувати екологічний податок? Де взяти норми, щоб списувати пальне на витрати?