Як юрособі скористатися звільненням від сплати податку за пошкоджене майно

Звільнення від сплати податку можливе лише за умови внесення відповідної інформації до Державного реєстру пошкодженого та знищеного майна

Як юрособі скористатися звільненням від сплати податку за пошкоджене майно

В умовах воєнного стану питання оподаткування майна в Україні набуло важливого значення, особливо для юридичних осіб, які володіють пошкодженими об’єктами нерухомості. Відповідно до норм Податкового кодексу України, ці підприємства мають можливість скористатися певними податковими пільгами.

Зокрема, податок на нерухоме майно не нараховують та не сплачують за об’єкти, які були пошкоджені внаслідок бойових дій, терористичних актів чи диверсій, пов'язаних із збройною агресією РФ. Це звільнення діє з 01.03.2022 та охоплює всі податкові періоди, починаючи з цієї дати (пп. 69.22 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України).

Якщо об’єкт нерухомості відновлюється (проводяться капітальний ремонт, реконструкція або реставрація), то податок знову нараховують з наступного місяця після завершення цих робіт.

Крім того, місцеві органи влади, зокрема сільські, селищні та міські ради, а також військові адміністрації, мають право встановлювати знижені ставки податку або навіть звільняти від його сплати об’єкти, які були пошкоджені, але залишаються придатними для використання.

Це стосується будівель, що зазнали незначних пошкоджень і можуть бути відновлені шляхом поточного ремонту.

Втрата первинних документів через руйнування офісу

Для об'єктів, які були знищені, нарахування податку припиняється лише після того, як інформацію про знищення внесли до Державного реєстру прав на нерухоме майно.

Тому підприємствам необхідно забезпечити відповідне оформлення документів, щоб уникнути подальших податкових нарахувань.

Таким чином, власники пошкодженої нерухомості можуть звертатися до місцевих органів влади для отримання інформації про можливі пільги або зниження податкових ставок. Окрім того, необхідно своєчасно реєструвати зміни у стані об'єктів у державних реєстрах.

За інформацією ДПС по роботі з ВПП


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
635

Мінімальна зарплата 2025

ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Яка мінімальна заробітна плата очікується в 2025 році та на які показники вона вплине — розповімо у статті
2172

Інвентаризаційні чеклісти: скачайте, роздрукуйте і позначайте, що вже зробили

Якщо проводити інвентаризацію хаотично, вона може затягнутися так, що доведеться сидіти за роботою і в новорічну ніч. Щоб зробити все чітко і правильно, скористайтеся підказками від експертів «Головбуха». Скачуйте і дійте за списком!
4869

Премія за підсумками року: нарахування та оподаткування

Річна премія — це винагорода за результатами роботи за рік. Інколи її називають тринадцятою зарплатою. Законодавство детально питання нарахування премій не врегульовує і роботодавець має певну свободу. У консультації — як нараховується річна премія, які є види, їхнє оподаткування, вплив розрахунку середньої зарплати для відпускних, лікарняних та інших виплат
49790

Інвентаризація земель

Земля є специфічним об’єктом обліку, з яким має справу далеко не кожне підприємство. Як провести інвентаризацію земель та відобразити земельні ділянки в обліку підприємства, — в цій консультації
5559

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді