Як юрособі скористатися звільненням від сплати податку за пошкоджене майно

Звільнення від сплати податку можливе лише за умови внесення відповідної інформації до Державного реєстру пошкодженого та знищеного майна

Як юрособі скористатися звільненням від сплати податку за пошкоджене майно

В умовах воєнного стану питання оподаткування майна в Україні набуло важливого значення, особливо для юридичних осіб, які володіють пошкодженими об’єктами нерухомості. Відповідно до норм Податкового кодексу України, ці підприємства мають можливість скористатися певними податковими пільгами.

Зокрема, податок на нерухоме майно не нараховують та не сплачують за об’єкти, які були пошкоджені внаслідок бойових дій, терористичних актів чи диверсій, пов'язаних із збройною агресією РФ. Це звільнення діє з 01.03.2022 та охоплює всі податкові періоди, починаючи з цієї дати (пп. 69.22 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України).

Якщо об’єкт нерухомості відновлюється (проводяться капітальний ремонт, реконструкція або реставрація), то податок знову нараховують з наступного місяця після завершення цих робіт.

Крім того, місцеві органи влади, зокрема сільські, селищні та міські ради, а також військові адміністрації, мають право встановлювати знижені ставки податку або навіть звільняти від його сплати об’єкти, які були пошкоджені, але залишаються придатними для використання.

Це стосується будівель, що зазнали незначних пошкоджень і можуть бути відновлені шляхом поточного ремонту.

Втрата первинних документів через руйнування офісу

Для об'єктів, які були знищені, нарахування податку припиняється лише після того, як інформацію про знищення внесли до Державного реєстру прав на нерухоме майно.

Тому підприємствам необхідно забезпечити відповідне оформлення документів, щоб уникнути подальших податкових нарахувань.

Таким чином, власники пошкодженої нерухомості можуть звертатися до місцевих органів влади для отримання інформації про можливі пільги або зниження податкових ставок. Окрім того, необхідно своєчасно реєструвати зміни у стані об'єктів у державних реєстрах.

За інформацією ДПС по роботі з ВПП


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Видаткова накладна: для кого і для чого

Видаткова накладна, мабуть, найпоширеніший документ у тих, хто постійно придбаває або продає різні ТМЦ. Саме на підставі видаткової накладної юрособи та фізособи-підприємці відпускають матеріальні цінності під час своєї господарської діяльності. Звичайні покупці також часто мають справу з видатковою накладною, коли придбавають товари у магазинах оптової торгівлі, наприклад, будматеріалів. Розберімося докладно, за якими правилами складати видаткову накладну у 2025 році
216795

Облік основних засобів: проводки

Основні засоби — це матеріальні активи зі строком використання більше 1 року. Найчастіше саме вони займають найбільшу питому вагу в балансі підприємства та мають найбільшу вартість. Облік основних засобів має свою специфіку, про це і розповімо. Також наводимо бухгалтерські проведення з обліку основних засобів
76912

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75679

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді