Коли сільгосптоваровиробникам спрощенцям 2-4 груп застосовувати РРО/ПРРО

Податківці нагадали правила застосування РРО та ПРРО для ФОПів-спрощенців 2-4 груп — с/г-товаровиробників при здійсненні роздрібної торгівлі продукцією власного виробництва на території села

Коли сільгосптоваровиробникам спрощенцям 2-4 груп застосовувати РРО/ПРРО

МПЗ для спрощенців четвертої групи

Сільськогосподарський товаровиробник — зокрема, ФОП, який займається виробництвом с/г продукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власновиробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснює операції з її постачання (пп. 14.1.235 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Власна сільськогосподарська продукція — сільськогосподарська продукція (с/г товари), що підпадає під визначення груп 1 — 24 УКТ ЗЕД, якщо таку продукцію вирощує, відгодовуєєя, виловлює, збирає, виготовляє, виробляє, переробляє безпосередньо виробник цієї продукції — власник, орендар або користувач на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до с/г угідь, або на давальницьких умовах (пп. 14.1.33-1 ПК).

Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволили проводити розрахункові операції без застосування РРО/ПРРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій затвердив Кабмін постановою від 23.08.2000 № 1336 (далі — Перелік).

ФОП-с/г товаровиробники-єдинники другої — четвертої груп, діяльність яких відповідає критеріям, зазначеним у підпункті 14.1.235 ПК, можуть самостійно обрати більш підходящий для них пункт Переліку та не застосовувати РРО/ПРРО, а застосовувати розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій при здійсненні роздрібної торгівлі на території села продукцією власного виробництва, за умови:

  • обрання пункту 4 Переліку — до досягнення 250 тис. грн. на один структурний підрозділ (пункт продажу товарів) за здійснення роздрібної торгівлі продукцією власного виробництва;
  • обрання пункту 1 Переліку — до досягнення 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, - за здійснення роздрібної торгівлі товарами (крім підакцизних товарів).

При перевищенні граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій такі особи зобов’язані в місячний строк з дати перевищення зареєструвати та проводити розрахунки з застосовуванням РРО та/або ПРРО.

ФОП-єдинники мають право здійснювати розрахунки без застосування РРО/ПРРО з використанням РК/КОРО при здійснені роздрібної торгівлі на території села товарами, крім підакцизних товарів (п. 1 Переліку).

Це правило не застосовується за наявності хоча б однієї з таких умов:

  • роздрібну торгівлю здійснюють в торговельному об’єкті, в якому також продають підакцизні товари;
  • ФОП також здійснює дистанційну торгівлю, зокрема, через Інтернет;
  • сільські ради та ради ОТГ прийняли рішення про обов’язкове застосування на території села РРО/ПРРО.

За інформацією ДПС у Київській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Обліковий лист тракториста машиніста: для чого застосовувати та як складати

Обліковий лист тракториста-машиніста — підстава, щоб показати в бухобліку обсяг виконаних робіт, списання пального на виробничі витрати, а також нарахування оплати праці. Підкажемо, як його складати, й наведемо зразок
10240

Облік весняно-польових робіт

Аби виконати весняно-польові роботи вчасно та якісно, треба підготувати техніку, придбати посівний матеріал і доб¬рива, організувати персонал. Тримайте добірку прикладів, які допоможуть облікувати витрати на посівну кампанію
3417

Як агропідприємству оминути штрафів від Держпраці у 2025 році

У період дії воєнного стану інспектори Держпраці можуть завітати для перевірки лише в особливій ситуації. Підстави для такого раптового візиту обмежені, як і питання для перевірки. Експерт нагадує випадки, коли Держпраці може провести позапланову перевірку, і розміри трудових штрафів у 2025 році
867

Документи для посівної кампанії

Посівна кампанія 2025 стартувала. У статті — добірка первинних документів, які мають скласти аграрії, аби облікувати витрати на весняно-польові роботи, а також зразки їх оформлення з коментарями експерта. Скачайте потрібний!
3393

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді