Із 10 серпня скасовують штрафи за порушення строків оприлюднення фінзвітності

10 серпня набирає чинності закон, який звільняє від відповідальності за порушення строків оприлюднення фінансової звітності у період дії воєнного стану.

Чи скасують штрафи за порушення строків оприлюднення фінзвітності упродовж війни

Найкращий помічник для вас: система Експертус Головбух

Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» щодо звільнення від відповідальності за порушення строків оприлюднення фінансової звітності у період дії воєнного стану або стану війни» від 19.07.2022 № 2436 набирає чинності 10.08.2022 — його опублікували в «Голосі України» № 162.

Цей закон:

  • дозволяє оприлюднити річну фінзвітність та річну консолідовану фінзвітність разом із аудиторськими звітами, звітом про управління, консолідованим звітом про управління, звітом про платежі на користь держави та консолідованим звітом про платежі на користь держави впродовж трьох місяців після скасування воєнного або стану війни за весь період, коли фінзвітність не оприлюднювали;
  • звільняє юридичних осіб від відповідальності за порушення вимог щодо своєчасності та повноти оприлюднення фінзвітності з відповідними аудиторськими звітами на сайті юрособи у період дії воєнного або стану війни, а також упродовж трьох місяців після його скасування.

Довідково: строки оприлюднення річної фінансової звітності та річної консолідованої фінансової звітності — 30 квітня та 1 червня (ч. 3, 4 ст. 14 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996).

Наразі за порушення порядку оприлюднення фінансової звітності або консолідованої фінансової звітності разом із аудиторським звітом загрожує штраф у розмірі від 1000 до 2000 НМДГ, тобто від 17 000 до 34 000 грн (ст. 163-16 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

За інформацією ВРУ


Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку. Зекономте на передплаті фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух».

Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні) або напишіть у чат. Миру нам.


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Кваліфікований електронний підпис: види та використання

Електронний цифровий підпис — це заміна традиційного підпису «від руки». В його основі лежить криптографічний захист електронних даних з використанням особистого ключа особи, яка підписує документ. Які існують види електронного підпису, які з них обов’язкові і в яких ситуаціях, який підпис вимагає ДПС, що таке захищений носій і токени та їхні альтернативи
55669

ФОП з найманими працівниками: як нарахувати і виплатити зарплату

Чи може ФОП мати найманих працівників? Так, фізособи-підприємці можуть мати найманих працівників. Відповідно, вони мусять нараховувати і виплачувати зарплату, платити з неї податки. Розглянемо, як це правильно робити і якими документами оформлювати
59

Облікова ставка НБУ 2024

Облікова ставка НБУ — монетарний інструмент, за яким НБУ встановлює для суб'єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених та розміщених грошових ресурсів. Із 20.09.2024 розмір облікової ставки НБУ залишиться на рівні 13% річних
53494

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді