Із 10 серпня можете укласти трудовий договір із нефіксованим робочим часом

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

10 серпня набирає чинності закон, який дозволяє роботодавцям укладати трудовий договір без фіксованого робочого часу.

З’явився текст Урядового Закону про трудовий договір з нефіксованим робочим часом: основні моменти

Робота до 60 годин на тиждень: як встановити й оплачувати нову норму

10.08.2022 набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання деяких нестандартних форм зайнятості» № 2421 (законопроєкт № 5161) — його опублікували в «Голосі України» № 162.

Законом увели нову особливу форму трудового договору — з нефіксованим робочим часом, який передбачає:

  • роботодавець заздалегідь не встановлює конкретний час виконання роботи та не гарантує, що надаватиме її постійно;
  • працівник зобов’язаний виконувати роботу винятково за надання роботодавцем передбаченої цим трудовим договором роботи.

Кількість трудових договорів із нефіксованим робочим часом в одного роботодавця не може перевищувати:

  • 10% загальної кількості трудових договорів, стороною яких є цей роботодавець;
  • один такий договір для юросіб, ФОПів, які використовують найману працю менш як 10 працівників.

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом має містити, зокрема, інформацію про:

  • спосіб і мінімальний строк повідомлення працівника про початок виконання роботи;
  • спосіб і максимальний строк повідомлення від працівника про готовність приступити до роботи або відмовитися від її виконання;
  • інтервали, в які від працівника можуть вимагати працювати (базові години та дні).

Від працівника можуть вимагати працювати не більше:

  • 40 базових годин на тиждень;
  • 6 базових днів на тиждень.

Відмова працівника від виконання роботи у базові дні та години є підставою для притягнення його до дисциплінарної відповідальності.

Зарплату працівникові з нефіксованим робочим часом виплачують за фактично відпрацьований час. За відрядної системи оплати праці — за фактично виконану роботу за встановленими у договорі відрядними розцінками.

Мінімальна тривалість робочого часу такого працівника впродовж календарного місяця становить 32 години. Якщо він працював менше, йому мають виплатити зарплату не менш як за 32 години робочого часу відповідно до умов оплати праці, визначених трудовим договором.

Якщо працівника допустили до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформили працівника на неповний робочий час або за трудовим договором із нефіксованим робочим часом, а він фактично виконує роботу впродовж усього робочого часу, установленого на підприємстві, виплатили зарплату без нарахування та сплати ЄСВ і податків, роботодавець заплатить штраф у десятикратному розмірі мінімальної зарплати за кожного працівника, щодо якого скоїли порушення. До юросіб і ФОПів, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку 1—3 груп, застосовують попередження.

За перевищення допустимої кількості трудових договорів із нефіксованим робочим часом або ведення недостовірного обліку робочого часу працівника, який працює за трудовим договором із нефіксованим робочим часом, щодо фактично виконуваної ним роботи — штраф у трикратному розмірі мінімальної зарплати за кожного працівника, щодо якого скоїли порушення.

За інформацією ВРУ


Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку. Зекономте на передплаті фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух».

Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні) або напишіть у чат. Миру нам.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як відобразити в обліку та оподаткувати спецодяг

Безплатно забезпечити працівника спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту (ЗІЗ) на роботі — це обов’язок роботодавця. Правильно відобразити це в обліку — обов’язок бухгалтера. У консультації — як придбати та оформити ЗІЗ, як їх облікувати і списати з різними варіантами оподаткування
65173

Малоцінні необоротні матеріальні активи: відображаємо в обліку

Малоцінні, але необхідні, особливо в офісі. Хто відмовиться в спеку від кондиціонера чи в холод від обігрівача? Принтери, сканери, ксерокси, меблі, кондиціонери — більшість офісного обладнання належить до малоцінних необоротних матеріальних активів. Сьогодні про основні нюанси обліку малоцінних необоротних матеріальних активів
275159

Малоцінні швидкозношувані предмети (МШП)

Малоцінний в обліку не означає не потрібний у господарстві. Без цих дрібниць взагалі може зупинитися виробничий процес, оскільки без спецодягу та інструментів робітники не будуть працювати. Такі об’єкти, як правило, відображаються в обліку як малоцінні швидкозношувані предмети (МШП). У консультації — про визначення, облік та списання МШП
311157

Нарахування авансу зарплати

Заробітну плату за першу половину місяця називають «авансом». Як його розрахувати, показати в обліку та оподаткувати — розкажемо у статті
138325

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді