ФОП, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками ПДВ, при продажу товарів або наданні послуг мають право в розрахунковому документі зазначати назву товару/послуги у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару/послуги та ідентифікує належність такого товару/послуги) до товарної групи чи послуги. Виняток — продаж підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
Фіскальний касовий чек на товари (послуги) за формою № ФКЧ-1 має містити обов’язкові реквізити. Зокрема, такі як найменування суб’єкта господарювання — рядок 1 фіскального касового чека (п. 2 розд. ІІ Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну від 21.01.2016 № 13; далі – Положення № 13).
Визначили, що найменування госпсуб’єкта — найменування юрособи або прізвище, ініціали ФОП, які зазначені в Єдиному держреєстрі юросіб, ФОП та громадських формувань. Дозволяють використовувати в назві загальноприйняті скорочення. Наприклад, ТОВ (товариство з обмеженою відповідальністю), ПП (приватне підприємство) тощо (абз. 8 п. 2 розд. 1 Положення № 13).
Установлені в Положенні № 13 вимоги до змісту розрахункових документів визначають обов’язкові реквізити розрахункових документів/електронних розрахункових документів. За відсутності в документі хоча б одного з обов’язкових реквізитів, а також недотримання сфери його призначення, такий документ не прийматимуть як розрахунковий (п. 3 розд. І Положення № 13).
Водночас, якщо фіскальний чек містить всі обов’язкові реквізити, однак, у рядку 1 «найменування суб’єкта господарювання» поряд з прізвищем, ім’ям та по батькові фізособи відсутня абревіатура «ФОП», то такий фіскальний чек приймається як розрахунковий. До ФОП, у тому числі платників єдиного податку, відповідальність не застосовують.
За інформацією ЗІР, категорія 109.10
Найпоширеніші проблеми мають підприємства, що користуються електрогенераторами. Коли потрібна ліцензія на зберігання пального? Чи сплачувати екологічний податок? Де взяти норми, щоб списувати пальне на витрати?