Чи штрафують за відсутність у фіскальному чеку абревіатури «ФОП» поряд із ПІБ фізособи

Якщо фіскальний чек містить всі обов’язкові реквізити, однак відсутня абревіатура «ФОП», то такий фіскальний чек приймається як розрахунковий

Чи штрафують за відсутність у фіскальному чеку абревіатури «ФОП» поряд із ПІБ фізособи

ФОП: реєстрація, облік, сплата податків і трудові відносини

ФОП, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками ПДВ, при продажу товарів або наданні послуг мають право в розрахунковому документі зазначати назву товару/послуги у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару/послуги та ідентифікує належність такого товару/послуги) до товарної групи чи послуги. Виняток — продаж підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Фіскальний касовий чек на товари (послуги) за формою № ФКЧ-1 має містити обов’язкові реквізити. Зокрема, такі як найменування суб’єкта господарювання — рядок 1 фіскального касового чека (п. 2 розд. ІІ Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну від 21.01.2016 № 13; далі – Положення № 13).

Визначили, що найменування госпсуб’єкта — найменування юрособи або прізвище, ініціали ФОП, які зазначені в Єдиному держреєстрі юросіб, ФОП та громадських формувань. Дозволяють використовувати в назві загальноприйняті скорочення. Наприклад, ТОВ (товариство з обмеженою відповідальністю), ПП (приватне підприємство) тощо (абз. 8 п. 2 розд. 1 Положення № 13).

Установлені в Положенні № 13 вимоги до змісту розрахункових документів визначають обов’язкові реквізити розрахункових документів/електронних розрахункових документів. За відсутності в документі хоча б одного з обов’язкових реквізитів, а також недотримання сфери його призначення, такий документ не прийматимуть як розрахунковий (п. 3 розд. І Положення № 13).

Водночас, якщо фіскальний чек містить всі обов’язкові реквізити, однак, у рядку 1 «найменування суб’єкта господарювання» поряд з прізвищем, ім’ям та по батькові фізособи відсутня абревіатура «ФОП», то такий фіскальний чек приймається як розрахунковий. До ФОП, у тому числі платників єдиного податку, відповідальність не застосовують.

За інформацією ЗІР, категорія 109.10


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Форма ведення обліку товарних запасів ФОП: як організувати

Товарний облік — звична річ для ФОПів. Та чи впевнені ви, що організували облік товарних запасів в усіх необхідних випадках? Проаналізуємо нормативку, наголосимо на документації, розберемо практичні ситуації
48307

Програмний РРО (ПРРО)

Програмні РРО — гідна альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою віртуальних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про програмний РРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
22875

Робота РРО під час воєнного стану

Розрахункові операції потребують застосування РРО. Воєнний час — не виняток. Однак наразі платежі через касові апарати мають певні особливості. Розглянемо їх.
41273

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді