Коли у заголовній частині додатка ПН до декларації з податку на прибуток повідомляти про нерезидента-бенефіціара доходу

Якщо виплачуєте доходи нерезидентові — подайте у податкову звіт про виплачені доходи, а також утримані та перераховані до бюджету податки на доходи нерезидентів.

Коли у заголовній частині додатка ПН до декларації з податку на прибуток повідомляти про нерезидента-бенефіціара доходу

Які перевірки відновили з 2 червня та як тепер штрафуватимуть

Розрахунок податкових зобов’язань нерезидентів, які отримали доходи в Україні, відображайте у таблиці 1 додатка ПН до рядка 23 ПН Декларації (наказ Мінфіну від 20.10.2015 № 897 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств»).

Додаток ПН заповнюйте окремо за кожним нерезидентом, якому виплачуєте доходи.

У графах 5 та 6 додатка ПН зазначте ставку податку згідно з міжнародним договором та відповідну суму податку, який утримується за виплати доходу нерезиденту, нарахованого за звітний період.

У додатку ПН передбачено надання інформації про нерезидента, який є власником доходу із джерелом походження з України (прим. 4 до додатка ПН).

Отже, якщо під час виплати доходу нерезиденту застосовуєте правила міжнародного договору щодо звільнення від оподаткування або застосування пониженої ставки податку, то незалежно від того чи є такий нерезидент бенефіціаром, — у полях заголовної частини додатка ПН зазначайте:

  • повне найменування нерезидента−бенефіціара;
  • назву країни резиденції нерезидента;
  • його місцезнаходження;
  • код в країні резиденції;
  • код країни резиденції;
  • відсутність статусу юрособи — на підставі договору, реєстраційних даних нерезидента та відмітки про наявність офшорного статусу.

За інформацією Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків


Для багатьох 24 лютого досі завмерло на календарі, та час невпинний і за вікном вже червень. Знайте, що редакції та експерти поруч, і ми будемо робити все від нас залежне, щоб підтримати вас особисто та економіку України в цілому. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. І хай буде літо!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240842

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103669

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14072

Плата за землю 2025: ставки, пільги, розрахунок

Плата за землю стосується всіх, хто має зареєстровану на себе земельну ділянку чи орендує її у держави або місцевої громади. Звільнення від сплат цього податку чутливе до нюансів господарського використання землі. Про те, як нараховується земельний податок з фізосіб у 2025 році, у т.ч. й щодо тимчасово окупованих земель та територій бойових дій, — в огляді
113528

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді