Як змінилися трудові відносини в умовах війни
Про наступне вивільнення працівників необхідно персонально попередити не пізніше, ніж за два місяці (ч. 1−3 ст. 49−2 КЗпП).
Однак передбачено, що ці вимоги не застосовують до працівників, які вивільняються у зв’язку зі змінами в організації виробництва, пов’язаними з виконанням заходів під час мобілізації, на особливий період (ч. 4 ст. 49−2 КЗпП).
Мобілізація – це комплекс заходів з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності державних органів, підприємств на функціонування в умовах особливого періоду (ст. 1 Закону України від 21.10.1993 № 3543 «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»).
Для працівників підприємств, у яких зміни в організації виробництва не пов’язані з виконанням мобілізаційних завдань, які продовжують роботу під час воєнного стану та не залучаються до мобілізаційних заходів, вимоги ч. 1−3 ст. 49−2 КЗпП застосовують повним обсягом.
Отже, у разі вивільнення працівників під час дії воєнного стану в зв’язку зі змінами в організації виробництва, не пов’язаними з виконанням мобілізаційних завдань, застосовують порядок, передбачений Главою ІІІ−А КЗпП, за винятком вимог статті 43 щодо попередньої згоди виборного органу первинної профспілкової організації на звільнення працівника.
За інформацією Держпраці у Запорізькій області
Для багатьох 24 лютого досі завмерло на календарі, та час невпинний і за вікном вже червень. Знайте, що редакції та експерти поруч, і ми будемо робити все від нас залежне, щоб підтримати вас особисто та економіку України в цілому. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.
Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. І хай буде літо!