Чи можна вивільняти працівників під час воєнного стану

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

У Держпраці розповіли, що вивільняти працівників під час дії воєнного стану можна, однак за певних умов.

Чи можна вивільняти працівників під час воєнного стану

Як змінилися трудові відносини в умовах війни

Про наступне вивільнення працівників необхідно персонально попередити не пізніше, ніж за два місяці (ч. 1−3 ст. 49−2 КЗпП).

Однак передбачено, що ці вимоги не застосовують до працівників, які вивільняються у зв’язку зі змінами в організації виробництва, пов’язаними з виконанням заходів під час мобілізації, на особливий період (ч. 4 ст. 49−2 КЗпП).

Мобілізація – це комплекс заходів з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності державних органів, підприємств на функціонування в умовах особливого періоду (ст. 1 Закону України від 21.10.1993 № 3543 «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»).

Для працівників підприємств, у яких зміни в організації виробництва не пов’язані з виконанням мобілізаційних завдань, які продовжують роботу під час воєнного стану та не залучаються до мобілізаційних заходів, вимоги ч. 1−3 ст. 49−2 КЗпП застосовують повним обсягом.

Отже, у разі вивільнення працівників під час дії воєнного стану в зв’язку зі змінами в організації виробництва, не пов’язаними з виконанням мобілізаційних завдань, застосовують порядок, передбачений Главою ІІІ−А КЗпП, за винятком вимог статті 43 щодо попередньої згоди виборного органу первинної профспілкової організації на звільнення працівника.

За інформацією Держпраці у Запорізькій області


Для багатьох 24 лютого досі завмерло на календарі, та час невпинний і за вікном вже червень. Знайте, що редакції та експерти поруч, і ми будемо робити все від нас залежне, щоб підтримати вас особисто та економіку України в цілому. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. І хай буде літо!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12037

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52421

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34023

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді