Чи доплачувати працівнику, який веде військоблік на підприємстві

Якщо працівник веде військовий облік призовників та військовозобов’язаних на підприємстві, йому належить доплата розміром до 50% посадового окладу, але остаточно її розмір установлює керівник.

Чи доплачувати працівнику, який веде військоблік на підприємстві

Воєнний стан: на що розраховувати платникам податків

Персональний облік призовників і військовозобов’язаних передбачає облік відомостей щодо них за місцем роботи та покладається на керівників підприємств (ч. 5 ст. 34 Закону України від 25.03.1992 № 2232 «Про військовий обов’язок і військову службу»).

Облік військовозобов’язаних ведуть відповідно до Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затверджений постановою КМУ від 07.12.2016 № 921 (далі — Порядок).

За наявності на військовому обліку підприємства менше 500 призовників і військовозобов’язаних, обов’язки з ведення військового обліку покладено на посадових осіб служби персоналу, яким встановлюють доплату в розмірі до 50% посадового окладу (п.11 Порядку).

Таку доплату встановлюють, якщо на посадову особу покладено додаткові обов’язки з ведення військового обліку, які не передбачені посадовою інструкцією.

Кількість відповідальних за ведення військового обліку залежить від наявності на військовому обліку призовників і військовозобов’язаних:

  • від 500 до 2000 — одна відповідальна особа;
  • від 2000 до 4000 — дві особи;
  • від 4000 до 7000 — три особи, а на кожні наступні 3000 призовників і військовозобов’язаних — по одній особі додатково.

Граничний розмір доплати становить 50% посадового окладу, але остаточно її розмір установлює керівник.

Отже, встановити доплату можна в межах фонду оплати праці після здійснення обов’язкових виплат.

За інформацією Держпраці у Дніпропетровській області


Для багатьох 24 лютого досі завмерло на календарі, та час невпинний і за вікном вже червень. Знайте, що редакції та експерти поруч, і ми будемо робити все від нас залежне, щоб підтримати вас особисто та економіку України в цілому. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. І хай буде літо!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240842

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103668

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14072

Плата за землю 2025: ставки, пільги, розрахунок

Плата за землю стосується всіх, хто має зареєстровану на себе земельну ділянку чи орендує її у держави або місцевої громади. Звільнення від сплат цього податку чутливе до нюансів господарського використання землі. Про те, як нараховується земельний податок з фізосіб у 2025 році, у т.ч. й щодо тимчасово окупованих земель та територій бойових дій, — в огляді
113528

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді