Нерухомість придбана оподаткованими коштами: чи подавати одноразову добровільну декларацію

Нерухоме майно, придбане коштами, з яких було сплачено всі податки та збори, не підлягає одноразовому добровільному декларуванню.

Нерухомість придбана оподаткованими коштами: чи подавати одноразову добровільну декларацію

Головне для бухгалтера: зміни, що вплинуть на вашу роботу вже цього місяця

Одноразове добровільне декларування — особливий порядок добровільного декларування фізособою належних їй активів, якщо вони були одержані за рахунок доходів, які:

  • підлягали в момент їх нарахування оподаткуванню в Україні;
  • з яких не були сплачені або сплачені не повним обсягом податки і збори;
  • не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства впродовж будь-якого з податкових періодів до 01 січня 2021 року.

Скористатися одноразовим добровільним декларуванням можуть:

  • фізособи — резиденти, зокрема самозайняті особи,
  • фізособи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання об’єктів декларування чи на момент нарахування доходів, за рахунок яких були отримані об’єкти декларування, і які відповідно до ПКУ є чи були платниками податків.

Отже, якщо фізособа має у власності нерухоме майно, яке було придбано коштами, з яких були сплачені усі податки та збори, то подавати одноразову добровільну декларацію не потрібно.

За інформацією Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків


Для багатьох 24 лютого досі завмерло на календарі, та час невпинний і за вікном вже червень. Знайте, що редакції та експерти поруч, і ми будемо робити все від нас залежне, щоб підтримати вас особисто та економіку України в цілому. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. І хай буде літо!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13368

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240933

Декларація про майновий стан і доходи 2025: як і коли подати

Декларація про майновий стан, декларація про доходи — це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. Розповімо, коли й кому подати декларацію про доходи. Також розглянемо приклад, як заповнити декларацію про доходи фізичної особи та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
450832

Виправлення помилок у Додатку Д5 Податкового розрахунку

Через Додаток Д5 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за звітний місяць про трудові відносини осіб, зокрема період їхнього початку та закінчення. У консультації знайдете як загальні правила, так і приклади виправлення помилок у додатку Д5
57432

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді