Військовозобов’язані матимуть право пересуватися Україною без дозволу: з’явився законопроєкт

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Парламент опублікував законопроєкт про безперешкодне переміщення військовозобов’язаних територією України без отримання спеціального дозволу в територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

Військовозобов’язані мають отримати дозвіл на пересування Україною

Головне для бухгалтера: зміни, що вплинуть на вашу роботу вже цього місяця

ВРУ зареєструвала законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення порядку виїзду призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання в межах України» 05.07.2022 № 7522.

Документ пропонує скасувати заборону виїзду з місця проживання без дозволу керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки:

  • призовників;
  • військовозобов’язаних;
  • резервістів.

Крім того, скасують заборону такого виїзду для військовозобов’язаних і резервістів:

  • Служби безпеки України;
  • Служби зовнішньої розвідки України.

Якщо закон ухвалять, він набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Нагадуємо, що 5 липня Генштаб ЗСУ повідомив, що Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» передбачено, що у воєнний час заборонено виїзд призовників, військовозобов’язаних і резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

6 липня Головнокомандувач ЗСУ прийняв рішення скасувати дію Порядку надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, на виїзд за межі місця проживання з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час. Він також додав, що порядок направлять на доопрацювання.

За інформацією ВРУ


Наші спільний опір, щоденна боротьба наших хлопців та дівчат на передовій і наша надважка робота в тилу приносить свої результати. Ворог знесилений, а ми втримуємо економіку України на гідному рівні, навіть у такі скрутні часи. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. Тримаймо рівень!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про відповідність резидента Дія Сіті: як заповнити і коли подати

1 червня — дедлайн подання Звіту про відповідність резидента Дія Сіті та незалежного висновку. У цій консультації знайдете все, на що треба зважити, аби не втратити правових та податкових преференцій
45

Як відобразити в обліку та оподаткувати спецодяг

Безплатно забезпечити працівника спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту (ЗІЗ) на роботі — це обов’язок роботодавця. Правильно відобразити це в обліку — обов’язок бухгалтера. У консультації — як придбати та оформити ЗІЗ, як їх облікувати і списати з різними варіантами оподаткування
65196

Малоцінні необоротні матеріальні активи: відображаємо в обліку

Малоцінні, але необхідні, особливо в офісі. Хто відмовиться в спеку від кондиціонера чи в холод від обігрівача? Принтери, сканери, ксерокси, меблі, кондиціонери — більшість офісного обладнання належить до малоцінних необоротних матеріальних активів. Сьогодні про основні нюанси обліку малоцінних необоротних матеріальних активів
275282

Малоцінні швидкозношувані предмети (МШП)

Малоцінний в обліку не означає не потрібний у господарстві. Без цих дрібниць взагалі може зупинитися виробничий процес, оскільки без спецодягу та інструментів робітники не будуть працювати. Такі об’єкти, як правило, відображаються в обліку як малоцінні швидкозношувані предмети (МШП). У консультації — про визначення, облік та списання МШП
311322

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді