Не виплатили зарплату через війну: чим це загрожує
КМУ виніс постанову «Про особливості реалізації державної політики у сферах зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час воєнного стану та після його припинення або скасування» від 21.06.2022 № 735.
Під час воєнного стану особам і суб’єктам господарювання, яким на день набрання чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану» від 07.05.2022 № 2220-ІХ призначили виплати, їх здійснюють із дотриманням умов, передбачених законодавством, що діяло до 07.05.2022 року. Зокрема:
- виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття;
- допомога на випадок часткового безробіття;
- компенсації, визначені чинним законодавством про зайнятість населення та про ЄСВ.
Тимчасово, на період дії воєнного стану, Державна служба зайнятості зупиняє виплату та фінансування компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних зі сплатою ЄСВ.
Змінили також Порядок надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб унаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану, затверджений постановою КМУ від 20.03.2022 № 331.
Тепер роботодавець має подати:
- копію наказу про працевлаштування особи;
- або документ, що підтверджує працевлаштування на умовах, передбачених пунктом 2 цього Порядку.
Якщо за результатами додаткової перевірки підтвердять факт невідповідності роботодавця або працівника вимогам цього Порядку, після прийняття регіональним центром зайнятості рішення щодо надання компенсації витрат:
- таке рішення скасують;
- кошти, виплачені роботодавцю, підлягають поверненню.
Якщо на дату прийняття рішення трудові відносини з працівником припинено, суму компенсації виплачують пропорційно відпрацьованому часу на місяць.
Регіональний центр зайнятості перерахує кошти роботодавцю за перший і другий місяць роботи працівника — впродовж 5 робочих днів після зарахування коштів на свій рахунок.
Якщо роботодавець подасть відомості про працевлаштування особи після завершення двох місяців — регіональний центр зайнятості перерахує йому кошти за два місяці роботи працівника.
Наші спільний опір, щоденна боротьба наших хлопців та дівчат на передовій і наша надважка робота в тилу приносить свої результати. Ворог знесилений, а ми втримуємо економіку України на гідному рівні, навіть у такі скрутні часи. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.
Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. Тримаймо рівень!