Кабмін скасував заборону експорту жита і міндобрив та ліцензії на експорт пшениці

Із 8 липня Уряд України виключив пшеницю із переліку товарів, які необхідно ліцензувати. А 26.07.2022 на засіданні Кабміну скасували заборону на експорт жита й міндобрив.

Кабмін скасував ліцензії на експорт пшениці

Валютні операції в умовах воєнного стану

Постанова КМУ «Про внесення змін у додатки 1 і 5 до постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 р. № 1424» від 01.07.2022 № 759 набрала чинності 08.07.2022, якою внесли зміни до переліку товарів, експорт та імпорт яких підлягають ліцензуванню, та квот.

Постановою:

  • виключили пшеницю та суміш пшениці та жита (код УКТЗЕД1001) з переліку товарів, обов’язкових до ліцензування;
  • скасували заборону на експорт і ввели ліцензування на овес (код УКТЗЕД1004);
  • ввели заборону на експорт мінеральних або хімічних, азотних добрив (код УКТЗЕД 3102).

Повний перелік товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2022 рік.

Крім того, 26.07.2022 за повідомленням Тараса Мельничука Кабмін уніс додаткові зміни до своєї постанови від 29.12.2021 № 1424 (постанова № 1424), щоб скасувати заборону експорту мінеральних добрив і жита з України.

Зокрема, у додатку 1 постанови № 1424 «Обсяги квот товарів, експорт яких підлягає ліцензуванню» виключили товарні позиції:

  • «Жито»;
  • «Добрива мінеральні або хімічні, азотні»;
  • «Добрива мінеральні або хімічні, фосфорні»;
  • «Добрива мінеральні або хімічні, калійні»;
  • «Добрива мінеральні або хімічні із вмістом двох чи трьох поживних елементів: азоту, фосфору та калію; інші добрива; товари цієї групи у таблетках чи аналогічних формах або в упаковках масою брутто не більш як 10 кг».

Натомість зазначені позиції включили до додатка 5 постанови № 1424 «Перелік товарів, експорт яких підлягає ліцензуванню».

Станом на 27.07.2022 відповідні зміни в постанові № 1424 відсутні.

За інформацією Мінагрополітики


Наші спільний опір, щоденна боротьба наших хлопців та дівчат на передовій і наша надважка робота в тилу приносить свої результати. Ворог знесилений, а ми втримуємо економіку України на гідному рівні, навіть у такі скрутні часи. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. Тримаймо рівень!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників сільгосппідприємств після 01.04.2025

Підприємства агросектора можуть отримати критичний статус, що дає змогу бронювати працівників. Зберіть документи та зверніться до Мінагрополітики чи обласної держадміністрації залежно від того, які критерії виконуєте. Якщо отримали критичність, переходьте до бронювання на Порталі Дія. Експерт пояснив, як не втратити можливість забронювати працівників
1141

Обліковий лист тракториста машиніста: для чого застосовувати та як складати

Обліковий лист тракториста-машиніста — підстава, щоб показати в бухобліку обсяг виконаних робіт, списання пального на виробничі витрати, а також нарахування оплати праці. Підкажемо, як його складати, й наведемо зразок
10395

Облік весняно-польових робіт

Аби виконати весняно-польові роботи вчасно та якісно, треба підготувати техніку, придбати посівний матеріал і доб¬рива, організувати персонал. Тримайте добірку прикладів, які допоможуть облікувати витрати на посівну кампанію
3451

Як агропідприємству оминути штрафів від Держпраці у 2025 році

У період дії воєнного стану інспектори Держпраці можуть завітати для перевірки лише в особливій ситуації. Підстави для такого раптового візиту обмежені, як і питання для перевірки. Експерт нагадує випадки, коли Держпраці може провести позапланову перевірку, і розміри трудових штрафів у 2025 році
869

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді