Оформлення фітосанітарного сертифіката спростили

Уряд спростив процедури оформлення карантинного та фітосанітарного сертифікатів для зниження бюрократичного навантаження на аграріїв.

Оформлення фітосанітарного сертифіката спростили

Обліковуємо втрату сільгосппродукції під час перевезення

Щоб удосконалити фітосанітарний контроль під час переміщення Україною та експорту сільгосппродукції рослинного походження, 22.07.2022 Кабмін прийняв постанову «Про внесення змін до Порядку проведення інспектування, огляду, фітосанітарної експертизи (аналізів), повторної фітосанітарної (арбітражної) експертизи (аналізів), нагляду, обстеження, моніторингу, знезараження об’єктів регулювання, оформлення сертифікатів, передбачених Законом України «Про карантин рослин», контролю за проведенням огляду в частині відбору зразків та вибіркового контролю за проведенням фітосанітарної експертизи (аналізів)».

Постанова приводить у відповідність до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо безперебійного виробництва та постачання сільськогосподарської продукції під час воєнного стану» від 12.05.2022 № 2246-IX чинних процедур у частині:

1) оформлення карантинного сертифіката щодо зменшення випадків, коли він є обов’язковим для переміщення Україною сільгосппродукції рослинного походження та насіння.

Зокрема, скасували вимогу оформляти карантинний сертифікат для переміщення вантажів з імпортованим насінням. Він є обов’язковим винятково за вивезення рослинної продукції з карантинної зони та за умови, що така продукція може поширювати карантинний організм, щодо якого запровадили карантинний режим.

2) спрощення процедури переоформлення фітосанітарного сертифіката, що необхідний для експорту сільгосппродукції рослинного походження;

3) оформлення фітосанітарного сертифіката та фітосанітарного сертифіката на реекспорт у е-формі, а не винятково у паперовій, як зараз.

Для переоформлення карантинного та фітосанітарного сертифікатів висновок фітосанітарної експертизи потрібен лише у разі зміни країни призначення вантажу та за умови, що фітосанітарні заходи цієї країни вимагають відсутності шкідливих організмів, на наявність яких фітосанітарну експертизу не проводили.

За інформацією Мінагрополітики


Наші спільний опір, щоденна боротьба наших хлопців та дівчат на передовій і наша надважка робота в тилу приносить свої результати. Ворог знесилений, а ми втримуємо економіку України на гідному рівні, навіть у такі скрутні часи. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. Тримаймо рівень!


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Мінімальне податкове зобов’язання: як розрахувати та сплатити

Cума всіх сплачених податків аграрієм не має бути менше ніж мінімальне податкове зобов’язання. Як розрахувати мінімальне податкове зобов’язанн та чи зросте податкове навантаження — у консультації
50128

Облік власновирощеної сільгосппродукції для посіву

Агропідприємства вирощують продукцію переважно для продажу на сторону. Проте нерідко використовують її як насіння для нового врожаю. Тримайте роз’яснення експерта, які допоможуть облікувати витрати на підготовку та посів насіння, а також задокументувати ці операції
59

Ліцензування зберігання пального для аграріїв

Ліцензія на зберігання пального агропідприємством необхідна усім сільгосптоваровиробникам (фермерам), які закуповують пальне та зберігають його на своїй території для подальшого використання для власних потреб чи промислового перероблення. Розглянемо, що для цього потрібно та які останні зміни
4305

Як оцінити збитки від війни особистим селянським і фермерським господарствам — ФОПам

Мінагрополітики вдосконалило процедуру оцінки шкоди та збитків, що особисті селянські та фермерські господарства — ФОПи зазнали через військову агресію рф. Підкажемо, як діяти цим господарствам, аби провести оцінку розміру збитків від загибелі сільськогосподарських тварин, бджолосімей і пошкодження сільськогосподарської техніки. Це дасть змогу з часом отримати їх відшкодування
66

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді