Оформлення фітосанітарного сертифіката спростили

Уряд спростив процедури оформлення карантинного та фітосанітарного сертифікатів для зниження бюрократичного навантаження на аграріїв.

Оформлення фітосанітарного сертифіката спростили

Обліковуємо втрату сільгосппродукції під час перевезення

Щоб удосконалити фітосанітарний контроль під час переміщення Україною та експорту сільгосппродукції рослинного походження, 22.07.2022 Кабмін прийняв постанову «Про внесення змін до Порядку проведення інспектування, огляду, фітосанітарної експертизи (аналізів), повторної фітосанітарної (арбітражної) експертизи (аналізів), нагляду, обстеження, моніторингу, знезараження об’єктів регулювання, оформлення сертифікатів, передбачених Законом України «Про карантин рослин», контролю за проведенням огляду в частині відбору зразків та вибіркового контролю за проведенням фітосанітарної експертизи (аналізів)».

Постанова приводить у відповідність до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо безперебійного виробництва та постачання сільськогосподарської продукції під час воєнного стану» від 12.05.2022 № 2246-IX чинних процедур у частині:

1) оформлення карантинного сертифіката щодо зменшення випадків, коли він є обов’язковим для переміщення Україною сільгосппродукції рослинного походження та насіння.

Зокрема, скасували вимогу оформляти карантинний сертифікат для переміщення вантажів з імпортованим насінням. Він є обов’язковим винятково за вивезення рослинної продукції з карантинної зони та за умови, що така продукція може поширювати карантинний організм, щодо якого запровадили карантинний режим.

2) спрощення процедури переоформлення фітосанітарного сертифіката, що необхідний для експорту сільгосппродукції рослинного походження;

3) оформлення фітосанітарного сертифіката та фітосанітарного сертифіката на реекспорт у е-формі, а не винятково у паперовій, як зараз.

Для переоформлення карантинного та фітосанітарного сертифікатів висновок фітосанітарної експертизи потрібен лише у разі зміни країни призначення вантажу та за умови, що фітосанітарні заходи цієї країни вимагають відсутності шкідливих організмів, на наявність яких фітосанітарну експертизу не проводили.

За інформацією Мінагрополітики


Наші спільний опір, щоденна боротьба наших хлопців та дівчат на передовій і наша надважка робота в тилу приносить свої результати. Ворог знесилений, а ми втримуємо економіку України на гідному рівні, навіть у такі скрутні часи. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. Тримаймо рівень!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як укласти договір оренди сільськогосподарської техніки

Усі суб’єкти господарювання, що реалізують пальне, стали платниками акцизного податку. Навіть передачу пального виконавцеві за договором підряду податківці розцінюють як реалізацію. Тож фермери, які передають виконавцеві власне пальне за договором підряду, мають сплачувати акциз. Аби уникнути непорозумінь з податківцями, замість договору підряду укладіть договір оренди сільгосптехніки. Підкажемо, що врахувати
5696

Договір контрактації сільськогосподарської продукції

Одна з форм державної підтримки сільськогосподарського виробника — це закупівля в нього продукції. Один зі способів оформити таку закупівлю — договір контрактації. У консультації розповімо про суть такого договору, його правове регулювання, істотні умови, відмінності від інших договорів, а також знайдете зразок договору контрактації
17557

Облікова політика сільськогосподарського підприємства 2024

Облікова політика — внутрішній документ агропідприємства. Проте норми, які підприємство закладає до облікової політики, можуть як допомогти врятувати від ризиків, так і зашкодити. Скористайтеся порадами експерта та готовим зразком, які допоможуть провести аудит власного наказу про облікову політику
4727

Преміювання аграріїв: як заохотити працівників і зекономити на податках

Уже котрий рік поспіль аграрії збирали врожай за несприятливих погодних умов, а інколи під час обстрілів і в небезпечних умовах через замінування. Тож роботодавцям варто подбати про преміювання, заохочення та подарунки для працівників до майбутніх свят
891

Зібрали врожай овочів і фруктів: як задокументувати, облікувати та оподаткувати

Агропідприємство зібрало врожай овочів і фруктів. Як оцінити готову продукцію та відходи, а також задокументувати, облікувати та оподаткувати зібраний урожай, розповість експерт
69

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді