Оновлення відомостей про кінцевого бенефіціарного власника відтермінували

Строк, коли юрособи мають оновити відомості про кінцевого бенефіціарного власника, перенесли. Дані оновлюватимуть без справляння адмінзбору в межах перенесеного строку.

Оновлення відомостей про кінцевого бенефіціарного власника відтермінували

Головне для бухгалтера: зміни, що вплинуть на вашу роботу вже цього місяця

Лист Міністерства юстиції України від 26.07.2022 № 60780/8.4.3/32-22

Юрособи, які зареєструвалися до того, як набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 06.12.2019 № 361 (далі — Закон № 361), подають держреєстратору інформацію про кінцевого бенефіціарного власника (КБВ) та структуру власності впродовж одного року з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким затвердять форму та зміст структури власності

Положення про форму та зміст структури власності Мінфін затвердив наказом від 19.03.2021 № 163, який набрав чинності 11.07.2021. Тож строк оновлення інформації про КБВ в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань розпочався 11.07.2021 і мав завершитися 11.07.2022 (п. 4 розд. X Закону № 361).

Однак підпунктом 1 пункту 1 Закону України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» від 03.03.2022 № 2115 (далі — Закон № 2115) встановили, що фізособи, ФОПи, юрособи подають облікові, фінансові, бухгалтерські, розрахункові, аудиторські звіти та інші необхідні документи в паперовій або е-формі впродовж трьох місяців після скасування воєнного стану за весь період неподання звітності чи обов’язку подати документи.

У період дії воєнного стану або стану війни, а також упродовж трьох місяців після його завершення до фізосіб, ФОПів, юросіб не застосовують адміністративну та кримінальну відповідальність за неподання чи несвоєчасне подання звітності/документів, що визначає підпункт 1 пункту 1 Закону № 2115 (пп. 2 п. 1 Закону № 2115).

Якщо через наслідки участі у бойових діях особа фізично не могла вчасно подати звітність, її звільняють від адміністративної та кримінальної відповідальності. Але вона має відзвітувати впродовж одного місяця з дня завершення наслідків, через які не могла цього зробити (пп. 3 п. 1 Закону № 2115).

Зобов’язання оновити відомості про КБВ, що їх встановив Закон № 361, підпадають під дію норм Закону № 2115. Це означає, що:

  • строк, коли слід оновити дані про КБВ переносять;
  • відомості про КБВ оновлюють без справляння адмінзбору в межах перенесеного строку.

Водночас юрособи, які хочуть оновити відомості про КБВ, мають право та технічну можливість зробити це. Для цього слід звернутися до відповідного суб’єкта держреєстрації.


Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку. Зекономте на передплаті фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух».

Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні) або напишіть у чат. Миру нам.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75609

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13368

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240928

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103748

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді