Ставка єдиного податку для новоствореної юрособи

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Новостворена юридична особа може обрати ставку єдиного податку, що передбачає сплату податку на додану вартість, лише після здійснення реєстрації платником податку на додану вартість

Відповідно до пункту 293.3 Податкового кодексу України (ПК), для третьої групи платників єдиного податку відсоткова ставка єдиного податку встановлюється у розмірі:

  • 2% доходу — у разі сплати податку на додану вартість згідно з ПК;

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

  • 4% доходу — у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Згідно з підпунктом 4 пункту 293.8 ПК, ставка єдиного податку, визначена для третьої групи у розмірі 2%, може бути обрана:

  • суб’єктом господарювання, який зареєстрований платником податку на додану вартість відповідно до розділу V ПК, у разі переходу ним на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу;
  • платником єдиного податку третьої групи, який обрав ставку єдиного податку в розмірі 4%, у разі добровільної зміни ставки єдиного податку шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися нова ставка та реєстрації такого платника єдиного податку платником податку на додану вартість у порядку, встановленому розділом V ПК;
  • суб’єктом господарювання, який не зареєстрований платником податку на додану вартість, у разі його переходу на спрощену систему оподаткування або зміни групи платників єдиного податку шляхом реєстрації платником податку на додану вартість відповідно до розділу V ПК і подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування або зміни групи платників єдиного податку не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, в якому здійснено реєстрацію платником податку на додану вартість.

Якщо особа, яка провадить оподатковувані операції та не є платником податку на додану вартість у зв’язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій є меншими від 1 млн грн., вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою (п. 182.1 ПК).

У разі добровільної реєстрації особи як платника податку на додану вартість, реєстраційна заява подається не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на податковий кредит і виписку податкових накладних (п. 183.3 ПК).

Реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку може бути подана державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи — підприємця.

Водночас частиною 2 підпункту 298.1.2 ПК передбачено, що зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів із дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

У разі зміни ставки єдиного податку реєстраційна заява подається не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку, що передбачає сплату податку на додану вартість (ч. 2 п. 183.4 ПК).

Тож новостворена юридична особа може обрати ставку єдиного податку, що передбачає сплату податку на додану вартість (третя група, 2%), лише після здійснення реєстрації платником податку на додану вартість. Тобто новостворена юридична особа може зареєструватися з дня державної реєстрації як платник єдиного податку третьої групи зі ставкою 4% та не пізніше ніж за 15 днів до початку наступного кварталу подати заяву про перехід на сплату єдиного податку за ставкою 2% (для третьої групи) та подати заяву на реєстрацію платником податку на додану вартість.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зміни в Законі про бухоблік: акценти для ЗОЗ

Уряд підготував нову редакцію для Закону про бухоблік. Зміни стосуються переважно звітування, деякі — вимог до посад головбухів. Поінформуємо про головні новації з акцентом на ті, що актуальні для ЗОЗ
19

Відпускні 2025: приклади, формули, таблиця для бухгалтера

Як правильно нарахувати відпускні у 2025 році? Розберемо, як розрахувати середню зарплату з урахуванням премій, як на розрахунок відпускних впливає воєнний стан. Теорію закріплюємо прикладами розрахунку відпускних для різних ситуацій
1326223

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді