Оформлення документів у межах Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Українська Зернова Асоціація розробила рекомендовані форми документів, що підтверджують походження зерна, рослинної олії та продуктів переробки зерна для видачі сертифікату EUR.1

Наразі в українських експортерів виникли ускладнення з отриманням сертифікату EUR.1 на рослинну олію, зерно та продукти його переробки у зв’язку з різним підходом митних органів до переліку документів, що підтверджують походження відповідних товарів.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Для подолання цієї проблеми Українська Зернова Асоціація розробила рекомендовані форми документів (див. додатки до листа), що підтверджують походження зерна, рослинної олії та продуктів переробки зерна для видачі сертифікату EUR.1, навівши при цьому їх вичерпний перелік:

  • довідка експортера зерна;
  • довідка експортера/виробника зерна;
  • довідка експортера олій;
  • довідка експортера продуктів переробки зерна.

Експортери зобов’язані зберігати документи на підтвердження походження товарів протягом щонайменше трьох років. Відповідно, у разі запиту країни-імпортера саме на експортерах лежить відповідальність за належне підтвердження походження товару.

Що ж до оформлення документів, які застосовуються в межах Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, ДФС у листі від 22.01.2016 № 2102/7/99-99-25-02-03-17 також зазначила, що в сертифікаті з перевезення форми EUR.1 або в декларації інвойс зазначається повна назва «Європейський Союз» або скорочена назва «ЄС» преференційного походження товарів.

У документах про походження товарів скорочена назва «ЄС» може бути зазначена однією з мов, якими складено Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Головне для бухгалтера в травні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати в травні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера в травні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
3562

Облік абонементів для працівників

Підприємство придбає для працівників абонементи в спортивний клуб. Розглянемо, як оформити таку операцію? Як оподаткувати і провести в бухгалтерському обліку абонементи для працівників? Як зазначити абонементи в Додатку 4ДФ?
3797

Податкова декларація з транспортного податку 2025

Придбали вартісний автомобіль класу «люкс»? Тоді готуйтеся подавати декларацію з транспортного податку. Хто подає, який граничний термін подання податкової декларації з транспортного податку у 2025 році, як заповнити декларації — розповість експерт
18647

Статутний капітал підприємства: поняття, бухгалтерський облік та оподаткування

Статутний капітал — це вартість внесків засновників підприємства. У консультації детально розглянемо поняття статутного капіталу, обмеження щодо його розміру, оподаткування внесків до статутного капіталу, бухгалтерський облік статутного капіталу, зокрема операцій з формування, збільшення та зменшення статутного капіталу
189319

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
190273

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді