СИТУАЦІЯ
Проти підприємства порушено справу про банкрутство. Але спочатку вдаються до спроби відновити його платоспроможність. Для цього застосовують процедуру санації. А от якими є порядок та особливості сплати податків під час процедур санації та ліквідації підприємства?
РІШЕННЯ
Порушення щодо підприємства справи про банкрутство зовсім не означає, що воно позбувається обов’язку сплачувати встановлені податковим законодавством платежі (податки та збори).
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
У пункті 1.1 Податкового кодексу України встановлено, що він регулює відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків і зборів, що справляються в Україні.
Водночас пункт 1.3 ПК встановлює, що Податковий кодекс не регулює питання погашення податкових зобов’язань або стягнення податкового боргу з осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» від 14.05.1992 № 2343-ХІІ.
Варто зазначити, що санація є однією із судових процедур банкрутства. Тобто поняття банкрутства підприємства є ширшим за поняття санації, оскільки включає його так само, як і процедури розпорядження майном боржника та ліквідації банкрута.
Детально про процедури санації та ліквідації читайте в експертно-правовій системі «Експертус Податки».