З’явився текст Закону, який визначає правові та організаційні засади розробки, прийняття та застосування технічних регламентів і передбачених ними процедур оцінки відповідності, а також здійснення добровільної оцінки відповідності.
Основною ж прерогативою цього Закону є те, що суб’єктам господарювання дозволено самостійно проводити оцінку небезпечності своєї продукції. Хоча у випадках, визначених у технічних регламентах чи передбачених ними процедурах оцінки відповідності, їм усе ж доведеться залучати відповідні органи з оцінки відповідності.
Такі оцінки відповідності повинні проводитися у пропорційний спосіб, без покладання зайвого навантаження на суб’єктів господарювання. А також із належним урахуванням величини підприємства, що замовляє роботи з оцінки відповідності, галузі, в якій воно діє, його структури, ступеня складності технології виробництва відповідної продукції та масового чи серійного характеру виробничого процесу.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Якщо призначений орган вважатиме, що виробник не виконує вимоги, визначені в техрегламенті, технічних специфікаціях чи відповідних стандартах, дотримання яких надає презумпцію відповідності продукції, пов’язаних з нею процесів або методів виробництва чи інших об’єктів вимогам техрегламенту, то він управі вимагати від виробника вжиття відповідних коригувальних заходів та не видавати документ про відповідність.
Закон запрацює з 10.02.2016.
Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»