Відображення акцизного податку в чеках РРО

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

ДФС України розробила порядок відображення акцизного податку в чеках РРО

ДФС України розробила порядок відображення акцизного податку в чеках реєстраторів розрахункових операцій.

У зв’язку з тим, що у частини реєстраторів, внесених до Державного реєстру РРО до 1 січня 2015 року, не передбачено механізм розрахунку акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, у таких РРО дозволяється використовувати для обліку акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів алгоритм, який забезпечує нарахування суми 5% збору, розробленого виробником (постачальником) даних моделей РРО.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Для РРО, у яких реалізовано механізм розрахунку додаткового збору, цей механізм може бути використаний для обліку акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами. Якщо підібрати відповідне значення під час програмування додаткового збору — реєстратор розрахункових операцій буде коректно виконувати облік акцизного податку.

Наприклад, якщо ціна товару без ПДВ становить 100 грн., ПДВ — 20 грн., а акцизний податок за ставкою 5% — 6 грн., то фактична роздрібна ціна цього товару складає 126 грн. Форма чека:

ТОВАР 126,00 А
СУМА 126,00
ПДВ А=20% 20,00
Акцизний податок 5% 6,00
А=6%


Для того, щоб у сумі акцизного податку в розмірі 5% коректно враховувався податок на додану вартість, допускається і необхідно встановити значення акцизного податку 6%. У тих випадках, коли значення акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів відрізнятиметься від 5%, відповідне значення додаткового збору може буде розраховане за формулою:

ДЗ=(100+ПДВ)*АКЦИЗ /100,

де ДЗ — значення додаткового збору у відсотках, яке необхідно запрограмувати;

ПДВ — значення податку на додану вартість у відсотках;

АКЦИЗ — значення акцизного податку з роздрібної продажі підакцизних товарів у відсотках.

Для РРО, у яких реалізовано механізм розрахунку додаткового збору за допомогою окремої податкової групи, допускається використовувати таку форму чека:

ТОВАР 126,00 А
СУМА 126,00
ПДВ *А 20.00% 20,00
АКЦИЗНИЙ ПОДАТОК *Б 5.00% 6,00


Для РРО, у яких не реалізовано механізм розрахунку додаткового збору, дозволяється для обліку акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів використовувати окремий віртуальний товар, який повинен мати назву «дод. акциз 5%», відноситься до податкової групи, яка не є об’єктом оподаткування, а ціна такого товару повинна дорівнювати 5% від вартості реального підакцизного товару. Цей віртуальний товар не повинен враховуватись при веденні обліку товарних запасів на складах та/або за місцем реалізації. Такий чек повинен мати форму:

ТОВАР 120,00 А
ДОД. АКЦИЗ 5% 6,00 Д
СУМА 126,00
ПДВ А=20.00% 20,00
БЕЗ ПДВ Д (*)

Рядок, позначений (*), може бути відсутнім у чеку.

Для суб’єктів господарювання, які не є платниками ПДВ, при використанні РРО, у яких не реалізовано механізм розрахунку додаткового збору, для обліку акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів може використовуватись така форма чека:

ТОВАР 120,00 Д
ДОД. АКЦИЗ 5% 6,00 Д
СУМА 126,00
БЕЗ ПДВ Д (*)

Рядок, позначений (*), може бути відсутнім у чеку.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Середня зарплата для відпускних: як розрахувати у нестандартних ситуаціях + приклади

Як розрахувати середню зарплату для відпускних у складних ситуаціях? У цій статті пояснюємо, як враховувати місячні, квартальні та річні премії, як діяти, якщо у розрахунковому періоді був простій, відпустка за власний рахунок, неповний робочий тиждень або призупинення дії трудового договору. Також розглядаємо, як обчислити середню зарплату для відпускних, якщо втрачено облікові дані через війну
57

Положення про преміювання у 2025 році: зразок, структура, обов’язкові пункти

У положенні про преміювання фіксують, за які досягнення й у якому порядку працівники отримують премії. Такий документ захищає роботодавця і пояснює працівнику, коли чекати додаткової оплати. У статті — структура положення, обов’язкові формулювання, типові помилки та зразок на 2025 рік
39401

Нарахування розрахункових при звільненні у 2025 році: як і що виплатити працівнику

У день звільнення роботодавець повинен провести остаточний розрахунок із працівником та виплатити йому всі належні суми. Цей матеріал — покроковий гід для бухгалтера: як підготувати наказ, розрахувати всі виплати й правильно оформити розрахунковий листок
126516

Відрядження за кордон 2025: як оформити, провести в обліку та не порушити правила виїзду

У 2025 році відрядження за кордон потребує особливої уваги: і через воєнний стан, і через нові обмеження на виїзд. У цьому матеріалі — як правильно оформити закордонне відрядження, які документи підготувати, як обліковувати витрати та добові, а також які обмеження і дозволи діють під час війни. Усе — з прикладами й поясненнями для бухгалтера
301033

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді