Мінфін затвердив нову форму декларації акцизного податку, а також Порядок її заповнення та подання до контролюючого органу.
Встановлено, що Декларація складається та подається особами, визначеними статтею 212 розділу VI Податкового кодексу України (ПК) як платники акцизного податку. Платники заповнюють і подають розділи та додатки до Декларації лише щодо тих операцій, які вони здійснюють і за якими у них виникають податкові зобов’язання зі сплати акцизного податку, про що робиться відповідна відмітка у колонці «Ознака подачі» на останньому аркуші Декларації.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Відповідно до підпункту 212.1.11 ПК суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, заповнюють та подають лише розділ «Ґ» та додаток 6 до Декларації.
Зверніть увагу, декларація за звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, подається платником щомісяця не пізніше 20 числа наступного звітного періоду до контролюючого органу за місцем реєстрації такого платника. Місцем реєстрації платника, що є суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, є місцезнаходження пункту продажу товарів.
Мінфін пояснив, що платником заповнюються лише відповідний розділ і додатки до Декларації, які відповідають виду господарської діяльності платника, виду підакцизних товарів (продукції). Якщо платник є одночасно платником акцизного податку за різними видами господарської діяльності згідно зі статтею 212 ПК, то він подає одну Декларацію з відповідними розділами та додатками до неї. Відповідно відмітка про подання конкретного розділу Декларації та додатка до Декларації із зазначенням кількості примірників та кількості сторінок проставляється на останньому аркуші Декларації.
Зауважте, що платник, який має діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право провадження діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов’язаний подавати Декларацію за кожний звітний (податковий) період незалежно від того, чи провадив такий платник господарську діяльність у цьому періоді.
Декларація подається до контролюючого органу такими способами:
- особисто платником або уповноваженою ним особою;
- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Відомості, наведені в Декларації, повинні підтверджуватися первинними документами та даними бухгалтерського обліку.
Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»