У зв’язку з введенням на Сході режиму надзвичайної ситуації (далі — НС) створюється Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (далі — Державна надзвичайна комісія). Вона буде постійно діючим органом, що забезпечує координацію діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади, пов’язаної із забезпеченням техногенно-екологічної безпеки, захисту населення і територій від наслідків НС, організаційних заходів протидії терористичній діяльності та воєнній загрозі, запобігання виникненню НС і реагування на них.
Згідно з положенням про Державну надзвичайну комісію остання здійснюватиме, зокрема:
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
- заходи щодо забезпечення захисту населення, сталого функціонування господарських об’єктів, зменшення можливих матеріальних втрат та збереження національної культурної спадщини у разі виникнення НС (у режимі повсякденної діяльності);
- планування комплексних заходів щодо захисту населення і територій у разі виникнення НС, забезпечення сталого функціонування господарських об’єктів (у режимі підвищеної готовності);
- встановлення меж зони, на якій виникла НС, та визначення розміру шкоди, заподіяної суб’єктам господарювання і населенню внаслідок виникнення НС державного рівня (у режимі НС) тощо.
Уряд визначився й зі складом Державної надзвичайної комісії, головою якої призначено Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка. На місцях же діятимуть регіональні надзвичайні комісії.
Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»