Фахівці ГУ ДФС у Волинській області повідомили, що суб’єкти господарювання, котрі здійснюють реалізацію пального, окрім його зберігання на підставі відповідних договорів, з 1 січня 2016 року сплачують акцизний податок.
Безпосередньо для реалізації ставку оподаткування пального змінено — 0,042 євро за кожен літр відпущеного пального. Але податок розраховується і сплачується в гривні за офіційним курсом Нацбанку, що діє на 20 день місяця, що передує кварталу, у якому здійснюється реалізація продукції, і залишається незміною протягом звітного кварталу.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Із дати реалізації обсягів пального у платника податків, який продає пальне, виникає податкове зобов’язання з акцизного податку. Реалізацією пального не вважаються операції з передачі, відпуску, відвантаження пального на митній території України на підставі договорів зберігання. Тому ці операції не оподатковуються акцизним податком.
Представникам підприємництва варто врахувати, що реалізація пального — це будь-які операції з передачі, відпуску, відвантаження пального на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення, поруки, інших господарських операцій і цивільно-правових договорів, або за рішенням суду. Сюди ж належать передача пального, відпуск і відвантаження пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. Усі перелічені операції оподатковуються акцизним податком.
Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 № 909-VIII вніс низку суттєвих змін у нарахування та сплату акцизного податку, та до 1 березня 2016 року, тобто до моменту введення Єдиного реєстру акцизних накладних, діють минулорічні правила. Роздрібний продаж пального оподатковується без змін — 5% з реалізації.