12 серпня запустили Державний аграрний реєстр: які переваги він надає

За сприяння ЄС Україна запустила онлайн-платформу для підтримки фермерів — Державний аграрний реєстр.

agrariyi.jpg

Зміни серпня для аграрного бухгалтера

12.08.2022 Мінагрополітики запустило онлайн-платформу — Державний аграрний реєстр (ДАР), яким можуть скористатися всі українські аграрії. Найближчим часом у ДАР розмістять перші програми для допомоги дрібним фермерам, які вирощують сільгоспкультури чи тримають корів.

ДАР (dar.gov.ua) — це єдиний цифровий хаб для агровиробників України. Платформа працює подібно до реєстрів сільгоспвиробників, які існують в усіх країнах-членах ЄС.

Агровиробники, які зареєструються в ДАР, зможуть подати заявки на отримання:

  • на державні субсидії;
  • цільові, субсидовані кредитні програми;
  • позики та технічну допомогу від ЄС чи інших міжнародних донорів.

Зареєструватися в ДАР можуть сільгоспвиробники незалежно від розміру, організаційно-правової форми чи напрямів діяльності. Після реєстрації вся основна інформація про виробника автоматично підтягнеться в ДАР.

Щоб подати заявку на участь у програмі підтримки, сільгоспвиробник має:

  • заповнити онлайн-форму на сайті;
  • долучити скановані копії документів (за потреби);
  • підписати заявку за допомогою кваліфікованого електронного підпису.

Доступ до інформації про фермерів у ДАР матимуть лише Мінагрополітики та установи, які надаватимуть підтримку в ДАР (з дозволу агровиробника).

У ДАР відображатимуть інформацію:

  • про сільгоспвиробника з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців;
  • земельні ділянки, які перебувають у власності та користуванні, із Держземкадастру та Єдиного державного реєстру речових прав;
  • тварин, що зареєстровані в Єдиному державному реєстрі тварин.

За бажанням фермер зможе внести до ДАР:

  • статистичну інформацію за напрямами діяльності;
  • копію статуту (для юросіб);
  • будь-які інші документи, які потрібні для участі в програмах підтримки (реєстраційні документи, звітність, фінансова інформація тощо).

За інформацією Мінагрополітики


Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку. Зекономте на передплаті фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух».

Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні) або напишіть у чат. Миру нам.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як агропідприємству оминути штрафів від Держпраці у 2025 році

У період дії воєнного стану інспектори Держпраці можуть завітати для перевірки лише в особливій ситуації. Підстави для такого раптового візиту обмежені, як і питання для перевірки. Експерт нагадує випадки, коли Держпраці може провести позапланову перевірку, і розміри трудових штрафів у 2025 році
854

Документи для посівної кампанії

Посівна кампанія 2025 стартувала. У статті — добірка первинних документів, які мають скласти аграрії, аби облікувати витрати на весняно-польові роботи, а також зразки їх оформлення з коментарями експерта. Скачайте потрібний!
3346

Аграрні ноти: як аграріям залучати гроші для бізнесу

Новий механізм залучення коштів для аграрних підприємств депутати запровадили Законом про аграрні ноти, що набрав чинності з 01.01.2025. Підкажемо, які відносини регулює новий документ, а також яким бізнесам цей інструмент може бути цікавий і вигідний
1354

Виправлення помилок у декларації єдинника 4 групи

Розрахунок єдиного податку у аграріїв, що перебувають на 4-й групі єдиного податку, за своїм підходом досить простий, але помилки все одно бувають. Про те, як виправити помилки у декларації платника єдиного податку 4 групи, як заповнити уточнюючу декларацію платника єдиного податку 4 групи – у консультації
28639

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді