Неправильна назва продавця у ПН: що з податковим кредитом

Податківці консультують, які дії необхідно вчинити, якщо у податковій накладній вказали помилкову назву продавця, та що буде з податковим кредитом.

dekl_ep_4gr_2001.jpg

Найкращий помічник для вас: система Експертус Головбух

ІПК від 02.02.2022 № 278/ІПК/99-00-21-03-02-06

Підприємство за договором у листопаді 2021 року здійснило передоплату на загальну суму постачання за платіжним дорученням контрагенту. Продавець на суми передоплат у листопаді 2021 року склав і зареєстрував у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) податкові накладні (ПН), у яких помилково вказано попередню назву продавця. Реєстрацію таких ПН:

  • зупинили 15.12.2021;
  • розблокували за рішенням комісії 22.12.2021.

Яка дата формування податкового кредиту на підставі ПН, у якій допустили помилку в назві продавця? З таким питанням підприємство звернулося до податківців.

ПН, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що належать до податкового кредиту.

Щоб виправити помилку, допущену в заголовній частині ПН у назві продавця товарів/послуг (водночас індивідуальний податковий номер продавця зазначено правильно), постачальник (продавець) таких товарів/послуг на дату виявлення зазначеної помилки має право скласти розрахунок коригування (РК) до такої ПН, у якому:

  • повторює всі правильно заповнені реквізити заголовної частини ПН;
  • заповнює без помилки назву покупця (отримувача) товарів/послуг, у якій допустили помилку (п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307).

Такий РК постачальник (продавець) реєструє в ЄРПН. Зі свого боку, платник податку — покупець після такої реєстрації має право включити суми ПДВ, зазначені у ПН, до податкового кредиту — не пізніше 365 днів із дати складання ПН (п. 198.6 Податкового кодексу України).

Зважайте, що ІПК має індивідуальний характер. Це означає, що нею може скористатися лише платник податків, якому її надала ДПС.


Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку. Зекономте на передплаті фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух».

Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні) або напишіть у чат. Миру нам.


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д вже зареєстрували на сайті ВРУ. Розглянемо, що ці зміни означають для платників податків
754

Додаток 1 до декларації з ПДВ: як заповнити

Експерт допоможе скласти додаток 1 до декларації з ПДВ. Скористайтеся підказками, щоб швидко та без помилок внести дані з ПН та РК до відповідних таблиць
2996

Довідники податкових пільг 2024

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 07.08.2024 року. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо, а також визначено строки дії пільг
10983

Звільнення від мита і ПДВ товарів для енергоінфраструктури та розмінування

Верховна Рада скасувала ввізне мито і ПДВ на енергетичне обладнання. Підприємства-виробники також матимуть змогу з пільгами імпортувати складові для виробництва машин для механізованого розмінування. Тримайте детальний огляд змін до Податкового та Митного кодексів через ці новації
253

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді