Неправильна назва продавця у ПН: що з податковим кредитом

Податківці консультують, які дії необхідно вчинити, якщо у податковій накладній вказали помилкову назву продавця, та що буде з податковим кредитом.

dekl_ep_4gr_2001.jpg

Найкращий помічник для вас: система Експертус Головбух

ІПК від 02.02.2022 № 278/ІПК/99-00-21-03-02-06

Підприємство за договором у листопаді 2021 року здійснило передоплату на загальну суму постачання за платіжним дорученням контрагенту. Продавець на суми передоплат у листопаді 2021 року склав і зареєстрував у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) податкові накладні (ПН), у яких помилково вказано попередню назву продавця. Реєстрацію таких ПН:

  • зупинили 15.12.2021;
  • розблокували за рішенням комісії 22.12.2021.

Яка дата формування податкового кредиту на підставі ПН, у якій допустили помилку в назві продавця? З таким питанням підприємство звернулося до податківців.

ПН, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що належать до податкового кредиту.

Щоб виправити помилку, допущену в заголовній частині ПН у назві продавця товарів/послуг (водночас індивідуальний податковий номер продавця зазначено правильно), постачальник (продавець) таких товарів/послуг на дату виявлення зазначеної помилки має право скласти розрахунок коригування (РК) до такої ПН, у якому:

  • повторює всі правильно заповнені реквізити заголовної частини ПН;
  • заповнює без помилки назву покупця (отримувача) товарів/послуг, у якій допустили помилку (п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307).

Такий РК постачальник (продавець) реєструє в ЄРПН. Зі свого боку, платник податку — покупець після такої реєстрації має право включити суми ПДВ, зазначені у ПН, до податкового кредиту — не пізніше 365 днів із дати складання ПН (п. 198.6 Податкового кодексу України).

Зважайте, що ІПК має індивідуальний характер. Це означає, що нею може скористатися лише платник податків, якому її надала ДПС.


Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку. Зекономте на передплаті фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух».

Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні) або напишіть у чат. Миру нам.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Строки і порядок реєстрації податкових накладних

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
235331

Бухгалтерський та податковий облік експортних операцій

Як розпочати експорт товарів, про його документальне оформлення, дата визнання доходу від експорту товарів, вплив умов Інкотермс, курсові різниці та інші облікові нюанси експортних операцій, а також оподаткування експортних операцій – у цьому огляді
80422

Податок на додану вартість

В аналітиці експерт розбирає, що таке ПДВ, все про ПДВ 2024 – ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
74516

Штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної

ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
59706

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді