Як зазначили у бюро, підвищення розмірів страхових платежів є необхідним кроком задля забезпечення страхувальників надійним захистом у випадку ДТП за кордоном.
Зокрема, для легкових автомобілів пасажиромісткістю до 9 осіб з водієм та для автомобілів загальною масою до 3500 кг вартість складе:
- на 15 днів — 1 120 грн (раніше — 1 002 грн);
- на 1 місяць — 1 783 грн (раніше — 1 595 грн);
- на 3 місяці — 4 812 грн (раніше — 3 789 грн);
- на 6 місяців — 9 334 грн (раніше — 7 083 грн);
- на 1 рік — 12 446 грн (раніше — 8 769 грн).
Основними факторами, які спричинили перегляд вартості тарифів є:
- зростання суми середньої страхової виплати;
- збільшення кількості вимог за наслідками страхових випадків з вини українських водіїв за кордоном;
- зміна структури страхового портфелю за типами транспортних засобів.
Із 1 грудня реквізит «Призначення платежу» платіжної інструкції на сплату податків, зборів та ЄСВ заповнюйте лише за новими правилами. Експерт пояснить, як деталізувати призначення платежу, які поля платіжки обов’язкові, як не припуститися помилок
За підсумками 2022-2023 років зросла частка легкових транспортних засобів у структурі страхового портфелю страховиків. Цей тип транспортних засобів зазвичай частіше потрапляє у ДТП, що суттєво впливає на показники збитковості за договорами страхування;
- клієнти частіше укладають тривалі договори страхування.
Більшість українських водіїв стали перебувати за кордоном довший період. Якщо раніше більшість договорів страхування «Зелена картка» укладалися терміном на 15 днів, то зараз спостерігається зростання питомої ваги договорів з терміном дії 12 місяців.
- потреба страховиків у достатньому фінансовому забезпеченні страхових резервів за договорами міжнародного страхування «Зелена картка».
Вартість договорів міжнародного страхування «Зелена картка» регламентується законодавчо у євро та є єдиною для всіх страхових компаній України.