На думку пана Гетманцева, основна проблема полягає в тому, що податківці не враховують Таблицю даних платника ПДВ (далі — Таблиця даних).
Якщо ДПС отримає інформацію про те, що платник податків зазначив недостовірні дані в Таблиці даних, вона має право не враховувати Таблицю даних, яку прийняла раніше. Таке право податківцям надає Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений постановою КМУ від 11.12.2019 № 1165 (далі — Постанова № 1165).
Однак платники скаржаться, що податківці часто ухвалюють рішення не враховувати Таблицю даних, яку врахували раніше, через великий проміжок часу — більше ніж пів року, коли платник:
- постійно провадив діяльність;
- реєстрував податкові накладні за кодами видів діяльності та кодами товарів/послуг, що врахував за Таблицею даних.
У рішенні не враховувати Таблицю платника ДПС не зазначає, на підставі якої інформації ухвалила таке рішення.
Гетманцев також зауважив, що податківці неправильно формулюють висновки за критеріями ризиковості. У своїх рішеннях вони не наводить чітких даних, а лише зазначають, що отримали відповідну інформацію.
Щоб усунути ці прогалини в роботі ДПС з документами платників, Данило Гетманцев попрохав Мінфін та ДПС внести відповідні зміни до Постанови № 1165. Відповідь йому мають надати до 05.09.2022.
Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку. Зекономте на передплаті фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух».
Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні) або напишіть у чат. Миру нам.