Які валютні послаблення для бізнесу і громадян діятимуть з жовтня

Нацбанк спростив умови завезення гуманітарної допомоги в Україну та розширив можливості українського бізнесу вести зовнішньоекономічну діяльність.

agro_opod_2102.jpg

10 пам’яток: Фінансова звітність за 2024 рік

Відповідні зміни передбачає постанова Правління НБУ від 29.09.2022 № 211 (далі — постанова № 211).

Продаж безготівкової інвалюти громадянам

Нацбанк збільшив із 50 тис. грн до 100 тис. грн в еквіваленті щомісячний ліміт на купівлю громадянами безготівкової інвалюти за умови її розміщення на безвідкличному депозиті строком від трьох місяців.

Нагадаємо, 21.07.2022 НБУ дозволив банкам продавати громадянам безготівкову інвалюту. Але за умови, що вони розмістять ці кошти на строковий депозит. Кількість банків, які пропонують цю послугу, поступово збільшується.

Переказ інвалюти за кордон наявною валютою для утримання власних підрозділів підприємства

Підприємства зможуть переказувати кошти на рахунки своїх підрозділів і філій за кордоном, якщо одночасно дотримають трьох умов:

  1. перекази призначені лише для утримання відповідних філій чи підрозділів;
  2. щомісячний обсяг переказів не перевищує 1/4 загальної суми коштів, яку підприємство переказало у 2021 році за кордон для утримання підрозділів;
  3. перекази здійснюють власною інвалютою підприємства.

Перекази з гривневих платіжних карток на картки іноземних банків

З 5 жовтня Нацбанк повертає заборону на Р2Р-перекази з гривневих платіжних карток українських банків на картки іноземних банків.

Українці й надалі зможуть переказувати кошти за кордон, щоб:

  • оплатити навчання на рахунки навчальних закладів; лікування; транспортування хворих; витрати, що пов’язані зі смертю;
  • сплатити аліменти.

Громадяни можуть переказувати кошти між гривневими платіжними картками українських банків незалежно від країни фактичного перебування клієнта.

Крім того, Нацбанк залишив дозвіл на Р2Р-перекази з валютних платіжних карток українських банків на картки іноземних банків у межах щомісячного ліміту в розмірі 100 тис. грн в еквіваленті, який є спільним для цих операцій та для операцій, що належать до «quasi cash».

Валютний нагляд за гуманітарною допомогою

Нацбанк запровадив додаткові підстави для завершення валютного нагляду за дотриманням граничних строків розрахунків за операціями імпорту продукції, яку ввозять в Україну як гуманітарну допомогу.

Документи, що дають змогу банкам завершити валютний нагляд за такими імпортними операціями:

  • декларація про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою;
  • документи, що підтверджують передавання ввезеної гуманітарної допомоги її отримувачеві.

Крім того, Нацбанк дозволив переказувати кошти нерезиденту за договором комісії, агентським договором або договором доручення через продаж з 24.02.2022 послуг/робіт із переліку, що визначає постанова КМУ від 24.02.2022 № 153.

Більшість положень постанови № 211 набирають чинності 01.10.2022. За винятком норми про заборони на Р2Р-перекази з гривневих платіжних карток на картки іноземних банків, вона набере чинності 05.10.2022.

За інформацією НБУ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
19742

Поворотна фінансова допомога: бухгалтерські проводки

У консультації розглянемо, що таке поворотна фінансова допомога, поворотна фінансова допомога від засновника, чим вона відрізняється від звичайної позики. Дізнаємося, чи оподатковується поворотна фінансова допомога, що із її дисконтуванням і багато інших важливих аспектів
304171

Списання безнадійної дебіторської заборгованості

Облік безнадійної дебіторської заборгованості. Списання безнадійної дебіторки через резерв та без нього. Приклади бухгалтерських проведень зі списання безнадійної дебіторської заборгованості. Виправлення помилок, якщо безнадійну дебіторку не списали. Вплив списання дебіторської заборгованості на податок на прибуток
200543

«Призначення платежу»: що писати для різних платежів

Зібрали в одній пам’ятці приклади заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції для різних ситуацій. За нашими підказками без проблем складете платіжки на сплату податків, зборів, штрафів та інших платежів
33766

Агентський договір: зразок

Агент — це посередник, який шукає клієнта для замовника. Укладений з агентом договір визначає його права, обов’язки, правила оплати його послуг. Як скласти агентський договір, що у ньому слід передбачити, чи треба довіреність, документація агентської діяльності, зразок агентського договору — все це знайдете в огляді
24555

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді