Які валютні послаблення для бізнесу і громадян діятимуть з жовтня

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Нацбанк спростив умови завезення гуманітарної допомоги в Україну та розширив можливості українського бізнесу вести зовнішньоекономічну діяльність.

agro_opod_2102.jpg

Фінансова звітність за МСФЗ: комплект і строки подання

Відповідні зміни передбачає постанова Правління НБУ від 29.09.2022 № 211 (далі — постанова № 211).

Продаж безготівкової інвалюти громадянам

Нацбанк збільшив із 50 тис. грн до 100 тис. грн в еквіваленті щомісячний ліміт на купівлю громадянами безготівкової інвалюти за умови її розміщення на безвідкличному депозиті строком від трьох місяців.

Нагадаємо, 21.07.2022 НБУ дозволив банкам продавати громадянам безготівкову інвалюту. Але за умови, що вони розмістять ці кошти на строковий депозит. Кількість банків, які пропонують цю послугу, поступово збільшується.

Переказ інвалюти за кордон наявною валютою для утримання власних підрозділів підприємства

Підприємства зможуть переказувати кошти на рахунки своїх підрозділів і філій за кордоном, якщо одночасно дотримають трьох умов:

  1. перекази призначені лише для утримання відповідних філій чи підрозділів;
  2. щомісячний обсяг переказів не перевищує 1/4 загальної суми коштів, яку підприємство переказало у 2021 році за кордон для утримання підрозділів;
  3. перекази здійснюють власною інвалютою підприємства.

Перекази з гривневих платіжних карток на картки іноземних банків

З 5 жовтня Нацбанк повертає заборону на Р2Р-перекази з гривневих платіжних карток українських банків на картки іноземних банків.

Українці й надалі зможуть переказувати кошти за кордон, щоб:

  • оплатити навчання на рахунки навчальних закладів; лікування; транспортування хворих; витрати, що пов’язані зі смертю;
  • сплатити аліменти.

Громадяни можуть переказувати кошти між гривневими платіжними картками українських банків незалежно від країни фактичного перебування клієнта.

Крім того, Нацбанк залишив дозвіл на Р2Р-перекази з валютних платіжних карток українських банків на картки іноземних банків у межах щомісячного ліміту в розмірі 100 тис. грн в еквіваленті, який є спільним для цих операцій та для операцій, що належать до «quasi cash».

Валютний нагляд за гуманітарною допомогою

Нацбанк запровадив додаткові підстави для завершення валютного нагляду за дотриманням граничних строків розрахунків за операціями імпорту продукції, яку ввозять в Україну як гуманітарну допомогу.

Документи, що дають змогу банкам завершити валютний нагляд за такими імпортними операціями:

  • декларація про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою;
  • документи, що підтверджують передавання ввезеної гуманітарної допомоги її отримувачеві.

Крім того, Нацбанк дозволив переказувати кошти нерезиденту за договором комісії, агентським договором або договором доручення через продаж з 24.02.2022 послуг/робіт із переліку, що визначає постанова КМУ від 24.02.2022 № 153.

Більшість положень постанови № 211 набирають чинності 01.10.2022. За винятком норми про заборони на Р2Р-перекази з гривневих платіжних карток на картки іноземних банків, вона набере чинності 05.10.2022.

За інформацією НБУ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Гранти для розвитку бізнесу 2025

Один зі способів для бізнесу втриматися в ці непрості часи — отримати грант. Де шукати гранти, як їх отримати й оподаткувати, пояснив експерт
20408

Оренда офісу у фізособи: договірні відносини та оподаткування

Підприємство вирішило взяти в оренду приміщення у фізособи. Як оформити такі договірні відносини? Як відобразити операції з оренди приміщення в обліку? Як оподатковувати оплату орендної плати фізособі? Як бути з оподаткуванням ремонтів та компенсацією комунальних послуг при оренді офісу? Відповіді на ці та інші питання знайдете в цьому огляді
107326

Дебіторська заборгованість: як нею керувати

Довіряй, але перевіряй. Ця приказка відображає суть обліку дебіторської заборгованості, яку треба не тільки визнати, але й контролювати на кожну дату балансу щодо можливості бути сплаченою. Визнання та списання дебіторської заборгованості, її розкриття у фінансовій звітності — у консультації
118753

Видаткова накладна: для кого і для чого

Видаткова накладна, мабуть, найпоширеніший документ у тих, хто постійно придбаває або продає різні ТМЦ. Саме на підставі видаткової накладної юрособи та фізособи-підприємці відпускають матеріальні цінності під час своєї господарської діяльності. Звичайні покупці також часто мають справу з видатковою накладною, коли придбавають товари у магазинах оптової торгівлі, наприклад, будматеріалів. Розберімося докладно, за якими правилами складати видаткову накладну у 2025 році
219695

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
21074

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді