Кабмін регулюватиме ціни на ліки, що закуповують коштом держави

В Україні запровадять референтне ціноутворення на лікарські засоби, які закуповують бюджетним коштом.

likarnya.jpg

Ліцензійні умови на медичну практику: зміни для керівників, бухгалтерів та ФОП-лікарів

04.10.2022 Кабмін прийняв проєкт постанови «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України щодо референтного ціноутворення на деякі лікарські засоби, що закуповуються за бюджетні кошти».

Постанову розробило МОЗ, щоб:

  • детінізувати систему охорони здоров’я;
  • підвищити ефективність держрегулювання цін на ліки, які закуповують бюджетним коштом;
  • покращити доступ пацієнтів до ліків, які закуповують бюджетним коштом;
  • зменшити витрати лікарень на закупівлю препаратів, які входять до Національного переліку лікарських засобів (далі — Перелік).

Нині ціни на більшість лікарських засобів, які закуповують бюджетним коштом, власники реєстраційних посвідчень на лікарський засіб декларують без обґрунтування величини ціни.

Держрегулювання цін діє лише на окремі лікарські засоби з Переліку. Граничні оптово-відпускні ціни на них встановили на основі даних про ціни на ліки в Республіці Польща, Словацькій Республіці, Чеській Республіці, Латвійській Республіці, Угорщині.

В умовах війни ціни на ліки іноді зростають необґрунтовано. Тому виникла потреба розширити механізм референтного ціноутворення.

Проєкт постанови передбачає запровадити державне регулювання цін — встановленням граничних оптово-відпускних цін на основі референтного ціноутворення на лікарські засоби:

  • що зареєстровані в Україні;
  • включені до Переліку,
  • щодо яких провели державну оцінку медичних технологій і дозволили закуповувати коштом держбюджету (крім тих, для яких рекомендовано укладення чи продовження дії договорів керованого доступу);

Реєстр граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби, а також порядок розрахунку граничних оптово-відпускних цін на ліки, що закуповують бюджетним коштом і підлягають референтному ціноутворенню, затвердить МОЗ.

За інформацією МОЗ

 


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Лікарняні — новоприйнятому працівнику: зразки розрахунків для медичного бухгалтера

Прийняли на роботу працівника. Невдовзі він захворів, а відтак приніс листок непрацездатності. Бухгалтер має так обчислити лікарняні за цим листком, щоб позбавити ревізорів ПФУ шансів оштрафувати медзаклад. Тож як правильно оплатити лікарняний?
23383

Як класифікувати, облікувати та оподаткувати малоцінку в медзакладі

Канцелярське приладдя, господарський інвентар, меблі, посуд, техніка, предмети інтер’єру — все це та багато чого подібного є в кожному медзакладі. Такі речі, попри їхню корить, створюють клопіт бухгалтерам — як їх класифікувати та обліковувати. Розберемо на прикладах
4442

Премії, надбавки, доплати: на що може розраховувати головбух КНП

Робота бухгалтера має належно оцінюватися. Йдеться не лише про заробітну плату, а й винагороду у вигляді премій, доплат чи надбавок. Розглянемо, які можливі додаткові виплати бухгалтерам КНП та як визначити їх розмір
22442

Преміювання в КНП

Як виплачувати премії у медзакладі? Якими нормами керуватися та з ким погоджувати таке рішення? Аби встановити порядок преміювання, достатньо зробити кілька кроків. Яких саме — підкажемо у статті. Дізнайтеся також, як виплачувати, обліковувати й оподатковувати премії медпрацівникам
9590

Зміни в ПДВ-декларації для ЗОЗ

Відзвітуйте з ПДВ за жовтень за оновленою формою декларації — у редакції наказу Мінфіну від 09.08.2024 № 400. Граничний термін, щоб уперше подати її: 20 листопада 2024 року
103

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді