Кабмін регулюватиме ціни на ліки, що закуповують коштом держави

В Україні запровадять референтне ціноутворення на лікарські засоби, які закуповують бюджетним коштом.

likarnya.jpg

Вибір лікаря і підвищений комфорт: упроваджуємо послуги

04.10.2022 Кабмін прийняв проєкт постанови «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України щодо референтного ціноутворення на деякі лікарські засоби, що закуповуються за бюджетні кошти».

Постанову розробило МОЗ, щоб:

  • детінізувати систему охорони здоров’я;
  • підвищити ефективність держрегулювання цін на ліки, які закуповують бюджетним коштом;
  • покращити доступ пацієнтів до ліків, які закуповують бюджетним коштом;
  • зменшити витрати лікарень на закупівлю препаратів, які входять до Національного переліку лікарських засобів (далі — Перелік).

Нині ціни на більшість лікарських засобів, які закуповують бюджетним коштом, власники реєстраційних посвідчень на лікарський засіб декларують без обґрунтування величини ціни.

Держрегулювання цін діє лише на окремі лікарські засоби з Переліку. Граничні оптово-відпускні ціни на них встановили на основі даних про ціни на ліки в Республіці Польща, Словацькій Республіці, Чеській Республіці, Латвійській Республіці, Угорщині.

В умовах війни ціни на ліки іноді зростають необґрунтовано. Тому виникла потреба розширити механізм референтного ціноутворення.

Проєкт постанови передбачає запровадити державне регулювання цін — встановленням граничних оптово-відпускних цін на основі референтного ціноутворення на лікарські засоби:

  • що зареєстровані в Україні;
  • включені до Переліку,
  • щодо яких провели державну оцінку медичних технологій і дозволили закуповувати коштом держбюджету (крім тих, для яких рекомендовано укладення чи продовження дії договорів керованого доступу);

Реєстр граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби, а також порядок розрахунку граничних оптово-відпускних цін на ліки, що закуповують бюджетним коштом і підлягають референтному ціноутворенню, затвердить МОЗ.

За інформацією МОЗ

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Коли медпрацівники можуть отримати грошову допомогу при виході на пенсію

Вихід на пенсію в сучасних умовах може погіршувати матеріальний стан працівника. У медзакладів, як КНП, так і колишніх бюджетників ситуація з цим останні роки не покращилася. Отже, отримати допомогу під час виходу на пенсію для працівника — неабияка поміч. Хто й коли має право на таку допомогу — в цьому огляді
9958

Як оформити та оплатити відрядження медичних працівників

Відрядження може стосуватися кожного працівника. І медзаклад тут не виняток. Лікарі, молодший медперсонал, допоміжний персонал — усі вони можуть побувати з різних причин у відрядженні. Не говорячи уже про адміністративно-управлінський персонал та керівників, які найчастіше бувають у відрядженнях. Які особливості оформлення відряджень для медзакладів-КНП — розглянемо у консультації
4385

Харчування військовослужбовців: запитання і відповіді

Відповідаємо на запитання читачів щодо організації покращеного харчування військовослужбовців. У цій царині багато неоднозначностей, тому частина рішень — на стадії паростків. Для просування потрібні офіційні роз’яснення, яких немає. Їх отримаємо, об’єднавши зусилля
545

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді