Ціни на товари для сектора оборони тепер переглядатимуть за економічних змін

Ціни на постачання товарів і послуг для сектора безпеки й оборони відтепер переглядатимуть, якщо відбудуться істотні зміни економічних умов. Такі, як курс валют, індекс споживчої інфляції, оновлення податкового законодавства тощо.

f_zv_1401.jpg

Найкращий помічник для вас: система «Експертус Головбух»

Відповідне рішення, розроблене спільно Міноборони та Мінекономіки, Кабмін ухвалив на засіданні 04.10.2022 з доопрацюванням. Наразі документ доопрацювали, і 12.10.2022 його підписав Прем’єр-міністр України.

Постанова КМУ вносить зміни до пункту 1 постанови «Деякі питання здійснення оплати товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони в умовах воєнного стану» від 20.03.2022 № 335.

Зміни передбачають, що у період воєнного стану договірні ціни на постачання товарів, виконання робіт і надання послуг для сектора безпеки й оборони переглядатимуть, якщо  зміняться:

  • ставки податків і зборів, пільг з оподаткування та ін.;
  • індекс споживчих цін;
  • курс іноземної валюти;
  • біржові котирування або показники Platts, ARGUS;
  • регульовані ціни (тарифи), нормативи, середньозважені ціни на електроенергію на ринку «на добу наперед», що застосовують у державному контракті/договорі.

Ціни переглядатимуть пропорційно до зміни фінансового навантаження на учасника контракту/договору, зумовлені відповідними змінами.

Істотні умови контракту також можуть змінювати у разі подовження строків дії контракту/договору, передачі товару, виконання робіт чи надання послуг. Ця умова діятиме лише за наявності документально підтверджених об’єктивних обставин, що спричинили подовження, зокрема затримки фінансування витрат замовника. У такому разі зміни не мають призводити до збільшення суми, визначеної у держконтракті чи договорі.

Водночас Кабмін установив низку запобіжників від несумлінного виконання обов’язків постачальниками робіт, товарів і послуг. Зокрема, передбачили, що ціна контракту чи договору не може бути збільшена, якщо:

  • довели, що виконавець  неналежно  виконав умови державного контракту/договору;
  • виконавець порушив строки поставок чи виконання робіт;
  • внесли попередню оплату.

За інформацією Урядового порталу


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Національний кешбек: як і для кого

2 вересня офіційно стартувала програма «Національний кешбек». Зі статті з’ясуєте, в чому вигода, хто може долучитися і як продавцям правильно налаштувати РРО
125

Розірвання договору оренди: зразок

Договір оренди, як і будь-який господарський договір, можна розірвати в силу різних обставин. Сьогодні про те, як оформити розірвання договору оренди та можливі варіанти розв’язання цієї ситуації
129071

Кошти під звіт: як видавати, обліковувати та оподатковувати

Видача коштів фізичній особі призводить до появи дебіторської заборгованості та супроводжується дотриманням правил звітування по таким коштам. Як документально оформити видачу, подальший облік таких коштів, коли необхідно оподаткувати підзвітні кошти? Дамо відповідь на всі ці питання в цьому огляді
73969

Оренда приміщення з генератором: як розподілити витрати

Наразі генераторне живлення стає дедалі більш актуальним. Щоб підвищити комерційну привабливість об’єкта оренди, забезпечити орендарям можливість нормально працювати в умовах потенційного відключення електрики, орендодавці часто обладнують приміщення генератором. Як орендарі відшкодовують витрати орендодавця на функціонування генератора? Розберімо можливі варіанти
193

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді