Мета змін — швидка та повністю оцифрована процедура отримання ліцензії на перевезення, що відповідатиме європейським стандартам.
Йдеться про діяльність автомобільних перевізників в галузі міжнародних перевезень пасажирів та вантажів, перевезень небезпечних вантажів та небезпечних відходів та внутрішніх перевезень пасажирів.
Ухваленою постановою від 18.06.2024 № 712 удосконалюють вже наявну процедуру та створюють передумови для доброчесного та конкурентного ведення бізнесу перевізниками. Ключова зміна — припинення видачі ліцензій за спрощеною процедурою.
Окрім цього змінами:
- запроваджують вимогу про наявність свідоцтв професійної компетентності у водіїв;
- уточнюють вимоги до освіти технічного персоналу, що обслуговують підприємства;
- зменшують термін розгляду заяв на отримання ліцензій з 5 до 3 робочих днів;
- деталізують механізми зупинення та відновлення чинності ліцензій у разі недобросовісного ведення бізнесу.
Найпоширеніші проблеми мають підприємства, що користуються електрогенераторами. Коли потрібна ліцензія на зберігання пального? Чи сплачувати екологічний податок? Де взяти норми, щоб списувати пальне на витрати?
З моменту набрання чинності змін до постанови припиняють спрощену процедуру видачі ліцензій на перевезення, так звані «воєнні ліцензії». Раніше видані ліцензії залишаються чинними. Разом з тим, перевізники, які отримали ліцензії за спрощеною процедурою, повинні будуть упродовж півроку оновити дані в своїх ліцензійних справах у відповідності до вимог.
Окрім цього, зміни дають можливість забезпечити інтеграцію Єдиного комплексу інформаційних систем Укртрансбезпеки з реєстрами Мінюсту, ДПС, ПФУ.
Норма щодо обов’язкового проходження водіями професійного навчання та наявності сертифікату професійної компетентності набуде чинності через один рік після ухвалення змін до постанови. Тож, буде можливість забезпечити проходження відповідного навчання та отримання вказаних сертифікатів. Необхідність професійного навчання визначена європейськими стандартами, зокрема профільною Директивою ЄС.