Відшкодування ПДВ: бізнес просить ДПС проводити камеральні, а не документальні перевірки

За інформацією Європейської Бізнес Асоціації, проблема відшкодування ПДВ набуває системного характеру. ДПС наполягає на проведенні документальних перевірок безпосередньо в офісі компанії, які відкладають через небезпечну ситуацію.

pdv_nerez.jpeg

Щоб відшкодувати ПДВ, ДПС має підтвердити заявлені суми відшкодування або автоматично, або шляхом проведення перевірки (якщо сума відшкодування значна).

Однак наразі податківці не призначають камеральних перевірок, які можна провести дистанційно. Вони вимагають проводити документальні перевірки безпосередньо в офісі компанії, які відкладають через небезпечну ситуацію в країні.

Тож компанії отримують обігові кошти із затримкою, що негативно впливає на їх бізнес-активність. Більшість із них — експортери, які нині є одним з небагатьох джерел надходження валютної виручки до держбюджету.

Окрім того, у жовтні почастішали випадки блокування ПДВ-накладних. Підприємці вимушені звертатися до суду, щоб розблокувати накладні. Але судові процеси забирають багато часу.

Платники податків мають зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних за лютий — травень до 15.07.2022 (це передбачають зміни до Податкового кодексу України). Однак багато компаній отримали штрафні санкції саме за реєстрацію податкових накладних в останній день — 15 липня. Хоча Мін’юст офіційно роз’яснив, що кінцеву дату слід включати до граничного строку реєстрації накладних. Це означає, що реєстрація ПДВ-накладних 15.07.2022 — це не порушення.

Тож бізнес просить розглянути можливість проведення камеральних перевірок для відшкодування ПДВ.

За інформацією Європейської Бізнес Асоціації


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
93482

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14335

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21764

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді