Відшкодування ПДВ: бізнес просить ДПС проводити камеральні, а не документальні перевірки

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

За інформацією Європейської Бізнес Асоціації, проблема відшкодування ПДВ набуває системного характеру. ДПС наполягає на проведенні документальних перевірок безпосередньо в офісі компанії, які відкладають через небезпечну ситуацію.

pdv_nerez.jpeg

Щоб відшкодувати ПДВ, ДПС має підтвердити заявлені суми відшкодування або автоматично, або шляхом проведення перевірки (якщо сума відшкодування значна).

Однак наразі податківці не призначають камеральних перевірок, які можна провести дистанційно. Вони вимагають проводити документальні перевірки безпосередньо в офісі компанії, які відкладають через небезпечну ситуацію в країні.

Тож компанії отримують обігові кошти із затримкою, що негативно впливає на їх бізнес-активність. Більшість із них — експортери, які нині є одним з небагатьох джерел надходження валютної виручки до держбюджету.

Окрім того, у жовтні почастішали випадки блокування ПДВ-накладних. Підприємці вимушені звертатися до суду, щоб розблокувати накладні. Але судові процеси забирають багато часу.

Платники податків мають зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних за лютий — травень до 15.07.2022 (це передбачають зміни до Податкового кодексу України). Однак багато компаній отримали штрафні санкції саме за реєстрацію податкових накладних в останній день — 15 липня. Хоча Мін’юст офіційно роз’яснив, що кінцеву дату слід включати до граничного строку реєстрації накладних. Це означає, що реєстрація ПДВ-накладних 15.07.2022 — це не порушення.

Тож бізнес просить розглянути можливість проведення камеральних перевірок для відшкодування ПДВ.

За інформацією Європейської Бізнес Асоціації


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
724660

Календар бухгалтера 2025: червень

Виробничий календар на червень 2025 та податковий календар на червень допоможуть бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
27004

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
198412

Навчальний тренажер для бухгалтера: перевірте себе

Хочете підвищити свої бухгалтерські навички та бути впевненими у своїй професійній майстерності? Перевірте себе за допомогою навчальних тестів для бухгалтерів. Незалежно від того, чи ви тільки починаєте свій шлях у бухгалтерії, чи вже маєте багаторічний досвід, наш тренажер допоможе вам освіжити знання та виявити свої слабкі місця. Спробуйте прямо зараз — і переконайтеся, що ви готові до будь-яких викликів
5635

ПДВ 2025: який розмір податку в Україні

Розбираємо все про ПДВ 2025 — ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
14048

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді