За мобілізованими працівниками можете зберігати середній заробіток

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Роботодавець може власним коштом встановлювати додаткові трудові та соціально-побутові пільги для працівників.

 ed_pod_2801.jpeg

Робота з РРО: чеки, інтернет-торгівля, перевірки, штрафи

Лист Держпраці від 28.07.2022 № 2498/4/4.1-ЗВ-22а

19.07.2022 набув чинності Закон України від 01.07.2022 № 2352-IX (далі — Закон № 2352), який вніс зміни до частини третьої статті 119 Кодексу законів про працю України (КЗпП).

«За працівниками, призваними на військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом.., під час дії особливого періоду на строк до його завершення або до дня фактичного звільнення зберігають місце роботи і посаду…»

Частина третя статті 119 КЗпП

Отже, з 19.07.2022 за мобілізованими працівниками роботодавець має зберігати лише місце роботи та посаду.

Водночас підприємства в межах своїх повноважень і власним коштом можуть встановлювати додаткові порівняно із законодавством трудові та соціально-побутові пільги для працівників (ст. 91 КЗпП).

У колдоговорі встановлюють взаємні зобов’язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин (ч. 2, 3 ст 13 КЗпП). Зокрема, щодо нормування і оплати праці, встановлення форм, системи, розмірів зарплати та інших видів трудових виплат. Колдоговором можете передбачати додаткові порівняно із законодавством і угодами гарантії, соціально-побутові пільги для працівників.

Зважайте, що листи міністерств та відомств не є нормативно-правовими актами. Вони мають лише інформаційний характер і не встановлюють правових норм.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Новий порядок атестації працівників охорони здоров’я: головні акценти

Нові правила атестації працівників охорони здоров’я змінюють підходи до стажу, категорій і відповідальності. Розповідаємо, як саме оновилася процедура, хто за що відповідатиме, як обчислювати стаж і що тепер буде з кваліфікаційними категоріями
36

10 ситуацій із ТТН, про які варто знати бухгалтеру

До ТТН прискіпливо ставляться як податківці, так і представники Укртрансбезпеки. Аби убезпечити вас від помилок, тримайте відповіді на запитання, з якими читачі зверталися до редакції
39

Зміни в Законі про бухоблік: акценти для ЗОЗ

Уряд підготував нову редакцію для Закону про бухоблік. Зміни стосуються переважно звітування, деякі — вимог до посад головбухів. Поінформуємо про головні новації з акцентом на ті, що актуальні для ЗОЗ
48

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді