В Україні визнаватимуть е-підписи ЄС

Україна визнаватиме кваліфікований е-підпис ЄС. До укладення Угоди з ЄС країни ЄС визнаватимуть український кваліфікований е-підпис як удосконалений, а після — як кваліфікований.

e-pidpus.jpg

31.12.2022 «Голос України» опублікував Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення укладення угоди між Україною та Європейським Союзом про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг та імплементації законодавства Європейського Союзу у сфері електронної ідентифікації» від 01.12.2022 № 2801-IX (далі — Закон « 2801).

Для українців, які перебувають в ЄС, і України загалом цей закон відкриває нові можливості у сфері електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг, а саме:

  • отримати дистанційно кваліфікований е-підпис;
  • обирати засоби е-ідентифікації всіх рівнів довіри з широкого асортименту;
  • користуватися е-довірчими послугами, навіть коли їх надавач припинить діяльність;
  • отримувати доступ до українських онлайн-послуг з-за кордону;
  • подавати документи для отримання електронного підпису у нотаріусів і ЦНАП;
  • захищати свої дані в інформаційних системах, які використовують засоби е-ідентифікації за європейськими стандартами;
  • проходити оцінювання відповідності в іноземному органі;
  • користуватися за кордоном гаманцями з цифровою ідентифікацією.

Україна визнаватиме кваліфікований е-підпис ЄС. До укладення Угоди з ЄС країни ЄС визнаватимуть український кваліфікований е-підпис як удосконалений, а після — як кваліфікований. Також в Україні визнаватимуть засоби е-ідентифікації, оскільки вони відрізняються від тих, що встановлені в нашій країні.

Закон № 2801 набуває чинності за рік після його опублікування. Виняток —підпункти 25, 44 пункту 64 розділу І Закону № 2801, вони набули чинності 1 січня 2023 року.

За інформацією ВРУ

 

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Клуб білого бізнесу: які переваги статусу учасника

Розглянемо, як функціонує Клуб білого бізнесу. Особливу увагу приділимо перевагам, ризикам та зобов’язанням учасників. Проаналізуємо причини, через які частину підприємств у переліку приховують
1590

Форма 20-ОПП: актуальний зразок і порядок заповнення

Існує спеціальна обов’язкова заява про об’єкти, які є джерелом доходу платника податку, або такі, що пов’язані з оподаткуванням, наприклад легкові автомобілі, земельні ділянки, а також кіоски, магазини та інші торговельні точки тощо. Це так звана форма 20-ОПП. Коли її подавати, які наслідки за неподання, невірну чи помилкову інформацію в ній, як її слід заповнювати та коли оновлювати, – у консультації експерта на конкретних зразках для різних ситуацій
363582

Календар бухгалтера на лютий 2025

2025-й рік розпочинає свій другий місяць. Аби він не був найлютішим через неподані звіти й несплачені податки, варто проглянути виробничий календар на лютий 2025 та податковий календар 2025
41588

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді