З 2023 року діє нова форма декларації з плати за землю

Наказом Мінфіну «Про внесення змін до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)» від 18.02.2022 № 83 виклали в новій редакції Податкову декларацію з плати за землю.

zem_0302.jpg

ТОП-5 нагадувань аграрію про готівку, РРО та платіжний термінал

Лист ДПС від 22.12.2022

Основні зміни у формі Декларації:

  1. за наявності у платника податку кількох об’єктів оподаткування, що знаходяться на території адміністративно-територіальних одиниць, які входять до складу різних територіальних громад, а отже, відповідають різним кодам за КАТОТТГ адміністративно-територіальних одиниць, якщо такі адміністративно-територіальні одиниці обслуговує один податковий орган, то кількість податкових Декларацій має відповідати кількості адміністративно-територіальних одиниць.

КАТОТТГ — Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, затверджений наказом Мінрегіону від 26.11.2020 № 290 (у редакції від 12.01.2021 № 3), упроваджений на заміну Класифікатора об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ).

  1. У графі 7 зазначають код за КАТОТТГ території територіальної громади, повноваження якої розповсюджуються на адміністративно-територіальні одиниці, на території яких розташовано(і) земельна(і) ділянка(и).

За кожним таким кодом за КАТОТТГ складають окрему Декларацію.

  1. У колонці «Категорія земельних ділянок» розділу І «Розрахунок суми земельного податку» Декларації зазначають інформацію щодо категорії/цільового призначення земельних ділянок, яка має відповідати інформації, зазначеній у документах, що засвідчують право власності/користування земельними ділянками.

Номер проставляють арабськими цифрами (формат XX. XX) згідно з Класифікатором видів цільового призначення земельних ділянок, затвердженим постановою КМУ від 28.07.2021 № 821.

  1. У колонці «Нормативна грошова оцінка» розділу І «Розрахунок суми земельного податку» та розділу ІІ «Розрахунок суми орендної плати» Декларації вказують нормативну грошову оцінку (НГО) з урахуванням кумулятивної величини коефіцієнта індексації, який застосовують з дати останньої затвердженої НГО:
  • за проведення оцінки земельної ділянки — зазначають оцінку одиниці площі земельної ділянки;
  • якщо оцінку не провели — оцінку одиниці площі ріллі за АР Крим або областю.

Заборонено  заповнювати в одному рядку:

  • колонки 14—15 в розділі I «Розрахунок суми земельного податку»;
  • колонки 5—16 у розділі II «Розрахунок суми орендної плати».
  1. Щоб уникнути помилок (розбіжностей) за подання уточнюючих податкових декларацій:
  • спростили ведення автоматизованого обліку та аналізу поданих документів;
  • запровадили позицію «Реєстраційний номер декларації в контролюючому органі, яка уточнюється». Цей рядок заповнюють, якщо проставляють відповідну відмітку про подання «уточнюючої» декларації.
  1. Щоб дотримати вимог Типової інструкції з діловодства в міністерствах, інших центральних та місцевих органах виконавчої влади, затвердженої постановою КМУ від 17.01.2018 № 55, замість слів «ім’я», «ініціали» використовують словосполучення «власне ім’я».
  2. Декларацію з плати за землю (земельний податок та орендна плата) доповнили новою колонкою про період володіння/користування з розбивкою на частку неповних і повних місяців. За розрахунку орендної плати слід зазначати дату завершення строку дії договору оренди (у форматі дд.мм.рррр.).

Нову форму декларації застосовуватимуть з 1 січня 2023 року.

За інформацією ГУ ДПС у Київській області

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як укласти договір оренди сільськогосподарської техніки

Усі суб’єкти господарювання, що реалізують пальне, стали платниками акцизного податку. Навіть передачу пального виконавцеві за договором підряду податківці розцінюють як реалізацію. Тож фермери, які передають виконавцеві власне пальне за договором підряду, мають сплачувати акциз. Аби уникнути непорозумінь з податківцями, замість договору підряду укладіть договір оренди сільгосптехніки. Підкажемо, що врахувати
5695

Договір контрактації сільськогосподарської продукції

Одна з форм державної підтримки сільськогосподарського виробника — це закупівля в нього продукції. Один зі способів оформити таку закупівлю — договір контрактації. У консультації розповімо про суть такого договору, його правове регулювання, істотні умови, відмінності від інших договорів, а також знайдете зразок договору контрактації
17553

Облікова політика сільськогосподарського підприємства 2024

Облікова політика — внутрішній документ агропідприємства. Проте норми, які підприємство закладає до облікової політики, можуть як допомогти врятувати від ризиків, так і зашкодити. Скористайтеся порадами експерта та готовим зразком, які допоможуть провести аудит власного наказу про облікову політику
4725

Преміювання аграріїв: як заохотити працівників і зекономити на податках

Уже котрий рік поспіль аграрії збирали врожай за несприятливих погодних умов, а інколи під час обстрілів і в небезпечних умовах через замінування. Тож роботодавцям варто подбати про преміювання, заохочення та подарунки для працівників до майбутніх свят
891

Зібрали врожай овочів і фруктів: як задокументувати, облікувати та оподаткувати

Агропідприємство зібрало врожай овочів і фруктів. Як оцінити готову продукцію та відходи, а також задокументувати, облікувати та оподаткувати зібраний урожай, розповість експерт
69

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді