З 2023 року діє нова форма декларації з плати за землю

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Наказом Мінфіну «Про внесення змін до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)» від 18.02.2022 № 83 виклали в новій редакції Податкову декларацію з плати за землю.

zem_0302.jpg

Чи потрібен аграрію РРО у разі продажу через інтернет

Лист ДПС від 22.12.2022

Основні зміни у формі Декларації:

  1. за наявності у платника податку кількох об’єктів оподаткування, що знаходяться на території адміністративно-територіальних одиниць, які входять до складу різних територіальних громад, а отже, відповідають різним кодам за КАТОТТГ адміністративно-територіальних одиниць, якщо такі адміністративно-територіальні одиниці обслуговує один податковий орган, то кількість податкових Декларацій має відповідати кількості адміністративно-територіальних одиниць.

КАТОТТГ — Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, затверджений наказом Мінрегіону від 26.11.2020 № 290 (у редакції від 12.01.2021 № 3), упроваджений на заміну Класифікатора об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ).

  1. У графі 7 зазначають код за КАТОТТГ території територіальної громади, повноваження якої розповсюджуються на адміністративно-територіальні одиниці, на території яких розташовано(і) земельна(і) ділянка(и).

За кожним таким кодом за КАТОТТГ складають окрему Декларацію.

  1. У колонці «Категорія земельних ділянок» розділу І «Розрахунок суми земельного податку» Декларації зазначають інформацію щодо категорії/цільового призначення земельних ділянок, яка має відповідати інформації, зазначеній у документах, що засвідчують право власності/користування земельними ділянками.

Номер проставляють арабськими цифрами (формат XX. XX) згідно з Класифікатором видів цільового призначення земельних ділянок, затвердженим постановою КМУ від 28.07.2021 № 821.

  1. У колонці «Нормативна грошова оцінка» розділу І «Розрахунок суми земельного податку» та розділу ІІ «Розрахунок суми орендної плати» Декларації вказують нормативну грошову оцінку (НГО) з урахуванням кумулятивної величини коефіцієнта індексації, який застосовують з дати останньої затвердженої НГО:
  • за проведення оцінки земельної ділянки — зазначають оцінку одиниці площі земельної ділянки;
  • якщо оцінку не провели — оцінку одиниці площі ріллі за АР Крим або областю.

Заборонено  заповнювати в одному рядку:

  • колонки 14—15 в розділі I «Розрахунок суми земельного податку»;
  • колонки 5—16 у розділі II «Розрахунок суми орендної плати».
  1. Щоб уникнути помилок (розбіжностей) за подання уточнюючих податкових декларацій:
  • спростили ведення автоматизованого обліку та аналізу поданих документів;
  • запровадили позицію «Реєстраційний номер декларації в контролюючому органі, яка уточнюється». Цей рядок заповнюють, якщо проставляють відповідну відмітку про подання «уточнюючої» декларації.
  1. Щоб дотримати вимог Типової інструкції з діловодства в міністерствах, інших центральних та місцевих органах виконавчої влади, затвердженої постановою КМУ від 17.01.2018 № 55, замість слів «ім’я», «ініціали» використовують словосполучення «власне ім’я».
  2. Декларацію з плати за землю (земельний податок та орендна плата) доповнили новою колонкою про період володіння/користування з розбивкою на частку неповних і повних місяців. За розрахунку орендної плати слід зазначати дату завершення строку дії договору оренди (у форматі дд.мм.рррр.).

Нову форму декларації застосовуватимуть з 1 січня 2023 року.

За інформацією ГУ ДПС у Київській області

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дивіденди членам фермерського господарства: як оформити та які податки утримати

У статті — поради, як оформити та оподаткувати виплату дивідендів членам фермерського господарства, хто має нарахувати та сплатити ЄСВ, а також чи діє ЄСВ-пільга в 2025 році. Приклад бухгалтерських проведень і зразок протоколу на виплату дивідендів стануть у пригоді
8743

Бронювання працівників сільгосппідприємств після 01.04.2025

Підприємства агросектора можуть отримати критичний статус, що дає змогу бронювати працівників. Зберіть документи та зверніться до Мінагрополітики чи обласної держадміністрації залежно від того, які критерії виконуєте. Якщо отримали критичність, переходьте до бронювання на Порталі Дія. Експерт пояснив, як не втратити можливість забронювати працівників
1285

Обліковий лист тракториста машиніста: для чого застосовувати та як складати

Обліковий лист тракториста-машиніста — підстава, щоб показати в бухобліку обсяг виконаних робіт, списання пального на виробничі витрати, а також нарахування оплати праці. Підкажемо, як його складати, й наведемо зразок
11310

Облік весняно-польових робіт

Аби виконати весняно-польові роботи вчасно та якісно, треба підготувати техніку, придбати посівний матеріал і доб¬рива, організувати персонал. Тримайте добірку прикладів, які допоможуть облікувати витрати на посівну кампанію
3692

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді