Як заповнити звіт про борг з оплати праці: нове роз’яснення Держстату

Держстат видав роз’яснення від 01.08.2022 № 19.1.2-12/12-22 щодо показників форми державного статистичного спостереження № 3-борг (місячна) «Звіт про заборгованість з оплати праці».

akc_pod_stavki.jpg

Індексація зарплат у вересні та жовтні 2024-го

Показники форми № 3-борг ґрунтуються на даних первинної облікової документації, фінзвітності, бухобліку (особові рахунки працівників, Головна книга, Касова книга).

Форма № 3-борг містить інформацію про суми нарахованої зарплати, що не виплатили працівникам упродовж наступного місяця після дати її виплати, яку встановили на підприємстві.

До форми № 3-борг не включають інформацію про суми зарплати та лікарняних, які не виплатили до кінця місяця, якщо строк їх виплати встановили в тому самому місяці, за який нарахували ці суми.

Якщо підприємство не має заборгованості з виплати зарплати та лікарняних, ставлять позначку в пункті «Відсутнє явище, яке спостерігається» блоку «Інформація щодо відсутності даних».

Показник «Сума заборгованості з виплати заробітної плати» містить інформацію про суми розрахунків з оплати праці, строк виплати яких минув до 1-го числа місяця, що настає за місяцем розрахунків з працівниками. Наприклад, якщо форму № 3-борг склали на 1 травня, то показники форми містять інформацію про суму нарахувань з оплати праці за січень — березень звітного року та попередні періоди звітного та попередніх років, які повністю або частково не виплатили.

Сума заборгованості з виплати зарплати має узгоджуватися з показником простроченої кредиторської заборгованості за розрахунками з оплати праці на відповідну дату.

У звіті за формою № 3-борг станом на 1 лютого показник «Сума заборгованості з виплати заробітної плати, утворена у попередні роки» дорівнює показнику «Сума заборгованості з виплати заробітної плати». Адже строк розрахунків з працівниками з оплати праці за січень ще не настав.

У звітах наступних звітних періодів показник «Сума заборгованості з виплати заробітної плати, утворена у попередні роки» менший за показник «Сума заборгованості з виплати заробітної плати» на суму, що виплатили в поточному році в рахунок погашення заборгованості за попередні роки.

Якщо показник «Сума заборгованості з виплати заробітної плати» більший за нуль, то показник «Кількість працівників, яким своєчасно не виплачено заробітну плату» теж має бути більшим за нуль, і навпаки.

Роз’яснення стосовно показників форми державного статистичного спостереження № 3-борг (місячна) «Звіт про заборгованість з оплати праці» від 20.07.2021 № 19.1.2-12/32-21 втратило чинність з 01.02.2023.


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

ФОП з найманими працівниками: як нарахувати і виплатити зарплату

Чи може ФОП мати найманих працівників? Так, фізособи-підприємці можуть мати найманих працівників. Відповідно, вони мусять нараховувати і виплачувати зарплату, платити з неї податки. Розглянемо, як це правильно робити і якими документами оформлювати
31

Облікова ставка НБУ 2024

Облікова ставка НБУ — монетарний інструмент, за яким НБУ встановлює для суб'єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених та розміщених грошових ресурсів. Із 20.09.2024 розмір облікової ставки НБУ залишиться на рівні 13% річних
53432

Медичне страхування працівників за рахунок роботодавця: які податки сплатити

Консультація допоможе правильно облікувати страхові внески та оподаткувати вартість медичного страхування у вигляді страхових платежів, які сплачуються за рахунок витрат роботодавця
33031

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді