Як заповнити звіт про борг з оплати праці: нове роз’яснення Держстату

Держстат видав роз’яснення від 01.08.2022 № 19.1.2-12/12-22 щодо показників форми державного статистичного спостереження № 3-борг (місячна) «Звіт про заборгованість з оплати праці».

akc_pod_stavki.jpg

Чи індексувати зарплату в березні та квітні 2025 року

Показники форми № 3-борг ґрунтуються на даних первинної облікової документації, фінзвітності, бухобліку (особові рахунки працівників, Головна книга, Касова книга).

Форма № 3-борг містить інформацію про суми нарахованої зарплати, що не виплатили працівникам упродовж наступного місяця після дати її виплати, яку встановили на підприємстві.

До форми № 3-борг не включають інформацію про суми зарплати та лікарняних, які не виплатили до кінця місяця, якщо строк їх виплати встановили в тому самому місяці, за який нарахували ці суми.

Якщо підприємство не має заборгованості з виплати зарплати та лікарняних, ставлять позначку в пункті «Відсутнє явище, яке спостерігається» блоку «Інформація щодо відсутності даних».

Показник «Сума заборгованості з виплати заробітної плати» містить інформацію про суми розрахунків з оплати праці, строк виплати яких минув до 1-го числа місяця, що настає за місяцем розрахунків з працівниками. Наприклад, якщо форму № 3-борг склали на 1 травня, то показники форми містять інформацію про суму нарахувань з оплати праці за січень — березень звітного року та попередні періоди звітного та попередніх років, які повністю або частково не виплатили.

Сума заборгованості з виплати зарплати має узгоджуватися з показником простроченої кредиторської заборгованості за розрахунками з оплати праці на відповідну дату.

У звіті за формою № 3-борг станом на 1 лютого показник «Сума заборгованості з виплати заробітної плати, утворена у попередні роки» дорівнює показнику «Сума заборгованості з виплати заробітної плати». Адже строк розрахунків з працівниками з оплати праці за січень ще не настав.

У звітах наступних звітних періодів показник «Сума заборгованості з виплати заробітної плати, утворена у попередні роки» менший за показник «Сума заборгованості з виплати заробітної плати» на суму, що виплатили в поточному році в рахунок погашення заборгованості за попередні роки.

Якщо показник «Сума заборгованості з виплати заробітної плати» більший за нуль, то показник «Кількість працівників, яким своєчасно не виплачено заробітну плату» теж має бути більшим за нуль, і навпаки.

Роз’яснення стосовно показників форми державного статистичного спостереження № 3-борг (місячна) «Звіт про заборгованість з оплати праці» від 20.07.2021 № 19.1.2-12/32-21 втратило чинність з 01.02.2023.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75610

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13368

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240932

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103749

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді