Як отримати компенсацію непрацездатності у разі лікування за кордоном: інструкція МОЗ

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Якщо ви лікувалися за кордоном, зверніться до свого сімейного чи лікуючого лікаря в Україні, щоб він сформував вам медвисновок про тимчасову непрацездатність Для цього надайте йому іноземні медичні документи та їх нотаріально завірений переклад.

image45

Оплата праці в умовах повітряних тривог і відключення світла

Звернутися до лікаря в Україні можна як тоді, коли перебуваєте за кордоном, так і після повернення в Україну. У будь-якому разі українському лікарю потрібно надати іноземні медичні документи та їх нотаріально завірені переклади українською мовою.

Як діяти, якщо виїжджаєте за кордон, щоб продовжити лікування, і маєте відкритий медичний висновок про тимчасову непрацездатність (далі — МВТН)? У цьому разі, щоб продовжити лікарняний, надішліть із-за кордону лікуючому лікарю в Україні іноземні медичні документи зі строками вашої непрацездатності. За успішного формування листка непрацездатності в реєстрі електронних листків непрацездатності ПФУ, зможете швидше отримати соціальні виплати.

Припустимо, ви хворіли за кордоном і маєте підтвердні медичні документи, однак не мали змоги надіслати документи лікарю з-за кордону після повернення в Україну. У цьому разі упродовж року від строку лікування зверніться до свого сімейного лікаря для формування МВТН за тими датами, що містять іноземні медичні документи.

У разі лікування за кордоном МВТН можна сформувати за категоріями:

  • «Захворювання або травма загального характеру»;
  • «Догляд за хворою дитиною»;
  • «Вагітність та пологи»;
  • «Ортопедичне протезування».

Таку можливість для пацієнтів і лікарів передбачають пункти 3, 7 розділу 3, пункти 3, 10 розділу 4 Порядку формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я, затвердженого наказом МОЗ від 01.06.2021 № 1066.

У разі тривалого лікування, наприклад через онкологічне захворювання, надішліть своєму лікареві іноземні медичні документи з перекладом. Він сформує МВТН зі строками непрацездатності, що містять іноземні документи.

Якщо тимчасова непрацездатність триває більше ніж 120 днів:

  • лікарсько-консультативна комісія (ЛКК) подає документи до медико-соціально експертної комісії (МСЕК);
  • МСЕК заочно ухвалює рішення про встановлення інвалідності.

Після повернення в Україну, якщо тимчасова непрацездатність тривала понад 120 днів:

  • лікар сформує МВТН з урахуванням строків непрацездатності за іноземними документами;
  • ЛКК направить відповідні документи до МСЕК;
  • МСЕК проведе огляд за вашої особистої участі незалежно від місця вашої реєстрації, проживання або перебування.

Цю можливість передбачає постанова КМУ від 08.03.2022 № 225.

За інформацією МОЗ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52392

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34013

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді