Приймуть закон про заборону поширення інформації про пленарне засідання ВРУ
ВРУ зареєструвала проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони поширення інформації про пленарне засідання Верховної Ради України під час дії воєнного стану» від 09.02.2023 № 9005.
На період дії воєнного стану хочуть заборонити народним депутатам поширювати інформацію про час, місце, перебіг і результати пленарного засідання ВРУ раніше ніж за одну годину після його закриття чи оголошення перерви (якщо йдеться про засідання, яке триває). Для цього планують змінити статтю 19 Закону України «Про статус народного депутата України» від 17.11.1992 № 2790-XII.
Також можуть змінити окремі положення регламенту ВРУ, які стосуються:
- відкритості та гласності роботи ВРУ (ст. 3 Закону України від 10.02.2010 № 1861-VI) (далі — Закон № 1861);
- дисципліни та норм етики, яких мають дотримуватися нардепи та особи, присутні на пленарних засіданнях ВРУ (ст. 51, 53 Закону № 1861).
Якщо народний депутат чи інша особа завчасно поширюватимуть інформацію про пленарне засідання, їх зобов’яжуть залишити пленарне засідання. Для цього достатньо, щоб головуючий або нардеп вніс відповідну пропозицію, а третина нардепів від конституційного складу ВРУ підтримала її.
Крім того, за висновком комітету ВРУ, який відповідає за питання, що розглядатимуть на засіданні, ВРУ без обговорення може позбавити нардепа-порушника права брати участь у пленарних засіданнях або триваючому пленарному засіданні на строк до п’яти днів цього засідання. За ці дні порушнику не виплачуватимуть зарплату та виплати, що пов’язані з виконанням депутатських повноважень.
ФОП планує публікувати на своєму YouTube-каналі власні відео. Чи може ФОП провадити підприємницьку діяльність через сервіс Base та сплачувати із цього доходу єдиний податок за обраною ставкою? Якщо ФОП може використовувати свій рахунок, щоб отримувати донати через цей сервіс, чи потрібен РРО?